* Η αναμέτρηση διακόπηκε στην ανάπαυλα (κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-0), λόγω της πυκνής ομίχλης στο Σαπεκό. Το β’ ημίχρονο θα διεξαχθεί σήμερα (στις 21:00 ώρα Ελλάδας).

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

Με θετική ψυχολογία έρχεται στο σημερινό ματς η Σαπεκοένσε, αφού το σαββατοκύριακο έφυγε με το νικηφόρο 1-2 από την έδρα της Βιτόρια Μπαΐα. Προηγήθηκε με τον Σέρζιο Μανοέλ στο 72ο λεπτό, ισοφαρίστηκε ένα λεπτό αργότερα και ο Τιέγκο της χάρισε το τρίποντο στο 76′. Ήταν η πρώτη νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (1-2-1), ταυτόχρονα όμως οι γηπεδούχοι μετρούν μόνο μία ήττα στο φετινό πρωτάθλημα (3-5-1). Σοβαρό τραυματισμό υπέστη ο ακραίος μέσος Μοΐσες στο ματς με τη Βιτόρια Μπαΐα και τίθεται εκτός δράσης μέχρι το τέλος της χρονιάς.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το νικηφόρο 1-2 από την έδρα της Βιτόρια Μπαΐα.

Στατιστικό: G/G και Over 2,5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Σε καλό “φεγγάρι” βρίσκεται η Ατλέτικο Παραναένσε, καθώς έχει συλλέξει τους εννιά από τους 13 βαθμούς της στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (σερί 3-0-1). Το περασμένο σαββατοκύριακο πήρε το εντός έδρας τρίποντο επί της Σάντος (1-0), με το γκολ του Πάουλο Αντρέ στο 88ο λεπτό. Βέβαια, παρουσιάζει σαφείς αδυναμίες μακριά από το “σπίτι” της, όπου τρέχει σερί 1-0-3 στη φετινή λίγκα. Υποφέρουν από ενοχλήσεις και έμειναν εκτός αποστολής ο επιθετικός Αντρέ Λίμα και ο μεσοεπιθετικός Νικάο.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας της Σάντος με 1-0.

Στατιστικό: Νικηφόρα τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.