* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Μπλάκμπερν για το πρωτάθλημα.

* Η Μπλάκμπερν δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Μπλάκμπερν στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Μετά το «τρίποντο» που πανηγύρισε κόντρα στην Μπρέντφορντ (1-0 εκτός έδρας) στις 19 Μαρτίου το συγκρότημα του Λάμπερτ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Γουλβς (0-0 εκτός έδρας) και Νότιγχαμ Φόρεστ (1-1 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα γνώρισε την ήττα από τις Πρέστον (2-1 εντός έδρας), Σέφιλντ Γουένσντεϊ (2-1 εκτός έδρας) και Χάντερσφιλντ (2-0 εντός έδρας). Κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ μεσοβδόμαδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπλάκστοκ στο 15’, ενώ επτά λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Γκράχαμ, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Τρεις ήττες γνώρισαν τα «ρόδα» στις ισάριθμες τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση. Στο βασικό σχήμα της Μπλάκμπερν αναμένεται να επιστρέψει ο Κόνγουεϊ

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Νότιγχαμ Φόρεστ και Μπλάκμπερν στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μπλάκμπερν γνώρισε την ήττα από το ημίχρονο στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Ο βαθμός της ισοπαλίας στη σημερινή αναμέτρηση με αντίπαλο την Μπλάκμπερν θα είναι αρκετός για την Μπρίστολ Σίτι, ώστε να κερδίσει την παραμονή της στο πρωτάθλημα. Ακόμα και στην περίπτωση ήττας το συγκρότημα του Τζόνσον θα επιτύχει στο στόχο του, εφόσον η Μίλτον Κέινς Ντονς δεν καταφέρει να κερδίσει εντός έδρας την Μπρέντφορντ. Μετά από τρεις αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και δύο ισοπαλίες, η Μπρίστολ Σίτι επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας την ήττα από την Ντέρμπι Κάουντι (3-2 εντός έδρας) μεσοβδόμαδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ράσελ στο 37’, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν ένα λεπτό αργότερα με τον Κοντζία. Στο 44’ ήρθε η ανατροπή των δεδομένων με τον Ρέιντ. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 52’, ο Μπράισον ισοφάρισε για την Ντέρμπι Κάουντι. Πέντε λεπτά αργότερα ο Ινς σκόραρε διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 3-2 γνώρισε η Μπρίστολ Σίτι από την Ντέρμπι Κάουντι, στο πλαίσιο της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.