Betshop: Πλήθος αγορών στο Σουηδία – Κόσοβο (09/10)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 19:00, Σουηδία και Κόσοβο αγωνίζονται για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, και η betshop προσφέρει πληθώρα αγορών για το ματς.

Σουηδία – Κόσοβο στη Betshop

Την ήττα δέχτηκε η Σουηδία από την Ελλάδα, με το 2-1 εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μπουν στην περιοχή των αντιπάλων, κάνοντας αισθητή την παρουσία τους στα πρώτα λεπτά του ματς. Υπήρχαν πιθανότητες να πάρει το προβάδισμα καθώς δημιούργησε φάσεις και μετέπειτα προς τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Στο 62΄ και στο 78΄οι γηπεδούχοι σκόραραν, με τον Κουάιζον να απαντά στο 80΄. Στη δεύτερη  θέση έφτασε αποκτώντας εννιά πόντους.

Ήττα γνώρισε το Κόσοβο, με την Ισπανία να παίρνει άνετο τρίποντο εκτός έδρας, με τελικό σκορ 0-2. Οι γηπεδούχοι, δεν άντεξαν την πίεση των ”φούριας ρόχας”, από τα μισά του πρώτου ημιχρόνου και έπειτα. Είχαν ευκαιρίες με το σταγονόμετρο και δέχτηκαν τέρμα στο 32΄, καθώς και στη συμπλήρωση των 90 λεπτών. Με τέσσερις βαθμούς βρίσκεται στην προτελευταία θέση στον 2ο όμιλο.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της betshop, με διαφορά η Σουηδία υπερτερεί στις πιθανότητες νίκης. Αναλυτικότερα, ο άσος βρίσκεται στο 1.31, η ισοπαλία στο 5.30, και το διπλό στο 9.90.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις της Σουηδίας σκόραραν και οι δύο αντίπαλοι (στο 2.19 το Goal/Goal)
  • To Κόσοβο έχει σκοράρει στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια (στο 1.89 το Over 0.5 Κόσοβο)