Betshop: Πλήθος αγορών στο Κόσοβο – Γεωργία (12/10)

Ανανεώθηκε:
Betshop logo megalo

Στις 21:45, Κόσοβο και Γεωργία αγωνίζονται για τα προκριματικά του Μουντιάλ, και η betshop, προσφέρει πληθώρα αγορών για το ματς.

Κόσοβο – Γεωργία στη Betshop

Με ήττα επέστρεψε από την Στοκχόλμη το Κόσοβο, μένοντας με 4 βαθμούς στην 4η θέση του ομίλου, μετά την ήττα που δέχτηκε (3-0). Είχε αρχικά κάποιες ευκαιρίες χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα και στη συνέχεια έριξε τον ρυθμό της. Την πρώτη επιθετική της προσπάθεια έδειξε στο 18′ με τον Ρασάνι να αστοχεί. Ο Μούριτς, απέκρουσε κάποιες παρεμβάσεις των Σουηδών, ενώ παραχώρησε πέναλτι στο  29΄που οδήγησε στο πρώτο εις βάρος της γκολ. Στο 62′ και στο 79′ ακολούθησαν τα άλλα δύο τέρματα, με τους φιλοξενούμενους ανίκανους να βγάλουν αντίδραση.

Χωρίς βαθμό έμεινε η Γεωργία στο προηγούμενο ματς της, γνωρίζοντας την ήττα εντός γηπέδου από την Ελλάδα, με τελικό σκορ 0-2. Κράτησε ανέπαφη την εστία της για το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, με περισσότερη βαρύτητα την άμυνα. Έκανε λάθος που στοίχισε στο 88΄, με τον Λιθουανό διαιτητή να σφυρίζει για χέρι του Γκιορμπελίτζε, και τον Μπακασέτα να ανοίγει το σκορ με πέναλτι. Ο Πέλκας πέτυχε γκολ στο 90+5΄. Τελευταία παραμένει στην κατάταξη του ομίλου με μόνο 1 βαθμό.

Σύμφωνα με τις αποδόσεις της betshop, τον πρώτο λόγο για νίκη στο ματς έχει το Κόσοβο. Ειδικότερα, ο άσος προσφέρεται στο 2.20, η ισοπαλία στο 3.13, και το διπλό στο 3.63.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα τρία από τα πέντε πιο πρόσφατα εντός έδρας ματς του Κόσοβου, το ημίχρονο ήρθε “Χ” (στο 1.88 το 1ο ημίχρονο ισοπαλία)
  • Στους τέσσερις από τους πέντε τελευταίους αγώνες της Γεωργίας, δεν σκόραραν και οι δύο αντίπαλοι (στο 1.65 το No Goal)