Bet365: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άρσεναλ με πλήθος αγορών

Ανανεώθηκε:
bet365 logo

Στις 18:30, η Γιουνάιτεντ υποδέχεται στο Ολντ Τράφορντ την Άρσεναλ και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Γιουνάιτεντ – Άρσεναλ στην Bet365

Εντυπωσιακή η Γιουνάιτεντ την Τετάρτη για τη 2η αγωνιστική του Champions League, διέλυσε τη Λειψία με 5-0 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στους “16” του θεσμού. Ο Γκρίνγουντ άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό σε ένα γενικά ισορροπημένο παιχνίδι μέχρι το τελευταίο τέταρτο. Στο 74΄ο Ράσφορντ που είχε μπει αλλαγή έκανε το 2-0 κι έπειτα… ήρθε η κατηφόρα. Κυνική οι “κόκκινοι διάβολοι” εκμεταλλεύτηκαν την ανοργάνωτη άμυνα των Γερμανών και τους τιμώρησαν με τρία ακόμη γκολ. Χατ τρικ από τον Ράσφορντ!

Η Άρσεναλ είχε σαφώς πιο εύκολο έργο στο Europa League και σε ρυθμούς ρελαντί επικράτησε της Ντάνταλκ με 3-0 κάνοντας το 2/2 στον όμιλό της. Στον τελευταίο της αγώνα για την Πρέμιερ ηττήθηκε εντός έδρας από τη Λέστερ (0-1), ούσα αναποτελεσματική στις ευκαιρίες που δημιούργησε, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Φαβορί στο ντέρμπι οι γηπεδούχοι, με τον άσο της Γιουνάιτεντ στο 2.00, το “Χ” στο 3.60 και το διπλό της Άρσεναλ στο 3.60 επίσης.

Ενδιαφέροντα στατιστικά

Στη Bet365 θα βρείτε επιλογές για το Νικητή του Αγώνα, το Over/Under, το Goal/No Goal, τις Αγορές Ημιχρόνου, τους Σκόρερ, τις Κάρτες, και πολλά ακόμα ειδικά στοιχήματα.