*Στον πρώτο γύρο: Ντάρμσταντ – Βέρντερ Βρέμης 4-2

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*NG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Κολωνίας. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Νίινμα στο 70′.

Άμεση επιστροφή στις νίκες με το διπλό της προηγούμενης Παρασκευής, 4ο τρίποντο στα 5 παιχνίδια του τελευταίου μήνα για τους “πράσινους”, κράτησαν το μηδέν πίσω στα τρία εξ αυτών για να εκτοξευθούν στην 7η θέση της Bundesliga!

Ισορροπημένο σε κατοχή (50-50%) και λιγοστές ευκαιρίες (0.28 – 0.35 xGoals) το πρώτο ημίχρονο στην Κολωνία. Πιο επικίνδυνη στο πρώτο κομμάτι της επανάληψης η Βέρντερ, έχασε καλή ευκαιρία σε κόρνερ πριν πετύχει το καθοριστικό γκολ, σε ροή αγώνα, χάρη στην άστοχη έξοδο του γηπεδούχου κίπερ. Άψογη η διαχείριση του 0-1, δεν επέτρεψε καθαρή ευκαιρία στους αντιπάλους, είχε την ευκαιρία με τον Ντουκς να ντουμπλάρει το προβάδισμα.

Στο τελευταίο εντός έδρας όμως την πάτησε απέναντι στη νεοφώτιστη Χαϊντενχάιμ (1-2) για να φτάσει τις τρείς ήττες στην σεζόν από ομάδες που προβιβάστηκαν την περασμένη άνοιξη.

Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίστηκε στην Κολωνία ο αρχηγός Φριντλ (στόπερ) και θα λείψει για καιρό. Ξέμεινε από κεντρικούς αμυντικούς ο κόουτς Βέρνερ, αφού λείπουν ήδη οι Σταρκ, Βέλκοβιτς, Πίπερ. Τραυματίες οι αναλώσιμοι μέσοι Άαροεν, Όπιτς. Αμφίβολοι οι Κεϊτά (μέσος), Παβλένκα (κίπερ).

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Στουτγκάρδη. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Γκιρασί (14′) και Νταχούμτ (90+2′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάιντελ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα αγωνίζονταν η Στουτγκάρδη από τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (Στένζελ).

Ολοένα και πιο κοντά στην άμεση επιστροφή στη 2η κατηγορία τα “κρίνα”, το περασμένο Σάββατο γνώρισαν 8η εντός έδρας ήττα και παρέμειναν στην ουρά της Bundesliga, δίχως νίκη (0-5-10) από τις 7 Οκτωβρίου.

Η σπουδαία Στουτγκάρδη μπήκε με κυριαρχικές διαθέσεις από νωρίς, απείλησε δις πριν προηγηθεί σε φάση διαρκείας μετά από στατικό. Ευνοήθηκε η Ντάρμσταντ από τη διακοπή διαμαρτυρίας των οπαδών, πήρε μέτρα, απείλησε δις κι απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα πριν την ανάπαυλα. Είχε την επιθετική πρωτοβουλία (60%) στο δεύτερο ημίχρονο, έλειπε όμως η ποιότητα στο τελευταίο τρίτο και η Στουτγκάρδη “κλείδωσε” τη νίκη, δευτερόλεπτα μετά το δοκάρι της.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφουν ο αρχισκόρερ Σκάρκε (εξτρέμ) και βασικός στόπερ Μάγκλιτσα, παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ρίντελ (στόπερ), Χόρνμπι (φορ), ενώ αμφίβολος είναι ο Χόνσακ (φορ).