*No Goal και Under 2.5 και τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Κεβιγί – Αζαξιό 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΑΖΑΞΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Βαλενσιέν, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 48ο λεπτό, για να μείνει και με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των τριών αγώνων πρωταθλήματος για την Αζαξιό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ολιβιέ Πανταλονί φιλοξενήθηκε από τη Βαλενσιέν, στην έδρα της οποίας υπέστη απρόσμενη ήττα με 1-0. Δεν έπεισε με την εμφάνιση της και με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου βρέθηκε πίσω στο σκορ. Προσπάθησε να αντιδράσει στην πορεία, αλλά ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, ούσα στο -7 από τα πλέι οφ και στο +9 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Επικράτησε και στα δυο πιο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε μπροστά στο κοινό της. Εκτίει τιμωρία ο πορτιέρο Σολακαρό, που αποβλήθηκε στο τελευταίο.

Αζαξιό Στατιστικά

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΕΒΙΓΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Αμιάν, για το πρωτάθλημα. Αν και προηγήθηκε με τον Πιερέ στο 20ο λεπτό, δέχθηκε την ανατροπή μέχρι την ανάπαυλα (33′, πεν. 45’+2, 45’+3). Ισοφάρισε στην πορεία με τους Κουλιμπαλί (58′) και Μπατίς (81′).

Αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων για την Κεβιγί στο πρωτάθλημα, με μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζαν Λουί Γκαρσιά υποδέχθηκε την Αμιάν, με την οποία έμειναν στο 3-3. Αν και πήρε πρώτη το προβάδισμα, είδε την αντίπαλο να κάνει την ολική ανατροπή πριν την ανάπαυλα και να της βάζει δύσκολα. Εκμεταλλεύτηκε όμως του χώρους που βρήκε στο δεύτερο ημίχρονο και έσωσε το βαθμό.

Διατηρείται εντός της επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην προτελευταία θέση, πάνω μόνο από τη Βαλενσιέν. Στο -5 από την παραμονή, τέσσερις στροφές πριν το φινάλε. Αλώβητη στις έξι τελευταίες εξόδους της (2-4-0).