*18η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-1.

*Από 6/10 μεταξύ τους ισοπαλίες έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας, μόλις δύο ήττες για τον ΟΦΗ σ’ αυτή τη σειρά αγώνων (2-6-2).

*Από 7/11 μεταξύ τους Under 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Βόλου. Το 0-1 ο Αντζιέλσκι στο 25’, το 0-2 έκανε ο ίδιος παίκτης με πέναλτι στο 59’. Μείωσε ο Μωραΐτης στις καθυστερήσεις.

Είναι σε τρομερό μομέντουμ, πέρασε και απ’ την έδρα του Βόλου την περασμένη εβδομάδα, είχε για πρωταγωνιστή τον Αντζιέλσκι. Ο Βόλος σκόραρε νωρίς, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφ-σάιντ, στη συνέχεια οι Περιστεριώτες ήταν πιο απειλητικοί. Βρήκαν το γκολ από κόρνερ, είχαν χώρους για δεύτερο γκολ, δεν το έκαναν. Στο δεύτερο μέρος ο Βόλος ήθελε, αλλά δεν μπορούσε, ο Ατρόμητος βρήκε το 0-2 με πέναλτι (υπερβολική απόφαση) και διαχειρίστηκε καλά το υπόλοιπο του αγώνα, επικράτησε δίκαια.

“Μέχρι στιγμής έχουμε κάνει πολύ καλή δουλειά, τα αποτελέσματα είναι πολύ θετικά. Ήταν ένα πολύ δύσκολο, ανταγωνιστικό, σκληρό παιχνίδι με έντονες μονομαχίες μέχρι και βαρετό σε ένα σημείο οπότε κρατάμε ότι πήραμε τους τρεις βαθμούς της νίκης”, είπε ο κόουτς Ίλιτς. Ένατη σερί αγωνιστική που δε χάνει η ομάδα του, όλες μ’ αυτόν στον πάγκο (5-4-0).

Με 22 πόντους ο Ατρόμητος είναι 7ος στη βαθμολογία, στο -1 απ’ την εξάδα, στο -5 απ’ τον πέμπτο Άρη. Αήττητος εντός έδρας φέτος στο πρωτάθλημα, μετρά ρεκόρ 3-5-0. Τιμωρημένος ο πολύτιμος Έντερ Γκονθάλεθ, θα λείψουν οι τραυματίες Φριτζόνσον και Έρλινγκμαρκ, υπενθυμίζεται ότι απουσιάζει στο Κόπα Άφρικα ο Αγκιμπού Καμαρά, ελλείψεις που αποδυναμώνουν αρκετά τη μεσαία γραμμή.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/13 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 11/17 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΦΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Λαμία. Το 0-1 ο Ακούνια στο 3’, το 1-1 ήρθε στο 38’ με πέναλτι του Νέιρα. Είχε φάσεις στο πρώτο μέρος ο ΟΦΗ, μεγάλες φάσεις έβγαλε και η Λαμία στο πρώτο ημίχρονο, δίκαιο το αποτέλεσμα.

Δεν μπορεί να πατήσει στα πόδια του, έπαιζε “τελικό” κόντρα στη Λαμία, αλλά για ακόμη μια φορά είχε αρκετά προβλήματα, μοιραία έμεινε στο 1-1. Η Λαμία αιφνιδίασε με το γρήγορο 0-1, αλλά στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους ο ΟΦΗ έβγαλε καθαρές ευκαιρίες, μπορούσε να ισοφαρίσει, όπως μπορούσε να γίνει και το 0-2 για τη Λαμία. Το 1-1 ήρθε για τους Κρητικούς με πέναλτι, ωστόσο στο δεύτερο μέρος δεν απείλησαν όσο θα ήθελαν την καλά οργανωμένη ομάδα του Βόκολου, που έπαιζε καθαρά και για την ισοπαλία.

“Είμαστε κοντά σε νέο εξτρέμ αλλά δεν είναι αρκετό. Έχουμε κάποιους παίκτες που έχουν πρόβλημα με την φυσική κατάσταση, κάναμε αλλαγές για να μπορέσουμε να διαχειριστούμε αυτό το πρόβλημα. Δεχόμαστε γκολ σε όλα τα παιχνίδια. Παίκτες όπως ο Μπάκιτς ή ο Νέιρα μπορούν να παίξουν 55-60 λεπτά. Αυτό είναι πρόβλημα για όλους μας”, είπε ο κόουτς Μελ.

Δέκατη σερί αγωνιστική που δεν κερδίζει η ομάδα του (0-4-6), είχαν προηγηθεί τέσσερις σερί ήττες, κέρδισε μόλις μια φορά στις τελευταίες 14 αγωνιστικές (1-7-6), με 16 πόντους είναι 9ος, στο -7 απ’ την εξάδα.