* Under 2,5 τα 10 τελευταία μεταξύ τους, τα 6 με N/G.

* Η Τζούνιορ πέτυχε πρώτη γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους.

* Στην κανονική διάρκεια: Τζούνιορ-Μπουκαραμάνγκα 2-0 (22/01).

ΜΠΟΥΚΑΡΑΜΑΝΓΚΑ

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 1-0 από την Ντεπορτίβο Περέιρα εκτός από το γκολ του Κιντέρο στο 38’. Από τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, έπαιζε με ένα λιγότερο λόγω αποβολής του εξτρέμ Ινεστρόσα.

Παρ’ όλο που για ένα ολόκληρο ημίχρονο έπαιξε με έναν λιγότερο, έκανε ό,τι είναι δυνατόν για να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στην Περέιρα. Δεν τα κατάφερε, απέτυχε ακόμα και να γίνει απειλητική, είχε απλώς μια άκαρπη κατοχή μπάλας σε όλο το δεύτερο μέρος.

Η ήττα στην Περέιρα την αναγκάζει να ψάχνει νίκη απέναντι στην Τζούνιορ, ώστε να μην μείνει πίσω. Το χειρότερο όμως θα είναι να ηττηθεί από την ομάδα του Ρέγες, σε μια τέτοια περίπτωση θα βρεθεί από νωρίς ουσιαστικά νοκ άουτ, στο -6 από την Τζούνιορ και ίσως και την Περέιρα.

Τιμωρημένος ο εξτρέμ Ινεστρόσα.

Μπουκαραμάνγκα Στατιστικά

* Πέτυχε πρώτη γκολ στα 4/5 τελευταία.

* Τρέχει σερί με 4 N/G, τα 3 με under 2,5.

ΤΖΟΥΝΙΟΡ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη με 1-1 εκτός έδρας με την Ουνιβερσιτάριο για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Προηγήθηκε με τον Καστριγιόν στο 5’, ισοφαρίστηκε από τον Φλόρες στο 24’.

Σε όμιλο-φωτιά έχει εξελιχθεί εκείνος που συμμετάσχει στο Λιμπερταδόρες, αυτή τη στιγμή είναι πρώτη άλλα αν χάσει στο επόμενο, εντός από τη Λίγκα ντε Κίτο, μπορεί να βρεθεί μέχρι και τελευταία. Αυτό τη δυσκολεύει να συγκεντρωθεί στα πλέι οφ του πρωταθλήματος, προτεραιότητα, έστω και μικρή, έχει το να περάσει στα νοκ άουτ του Λιμπερταδόρες.

Ασχέτως αυτού, με τη Μιγιονάριος εντός πέτυχε αυτό που ήθελε, νίκησε με 2-1 και πήρε ένα προβάδισμα έναντι της ομάδας του Γκαμέρο. Ιδανικό θα είναι να κάνει το 2/2 στην Μπουκαραμάνγκα, με δεδομένο ότι θα κάνει ροτέισον όμως και η ισοπαλία άσχημο αποτέλεσμα, δεν θα είναι.

Τιμωρημένος ο στόπερ Ολιβέρα, παραμένει έξω με τραυματισμό ο χαφ Ντέιβερ Καϊσέδο. Αναμένεται ελαφρύ ροτέισον από τον Ρέγες.