*11η αγωνιστική

*Οκτώ σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Κυριακής 23/06

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παραναένσε έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μποταφόγκο, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Μπαστός στο 90ο λεπτό, παρόλο που προηγήθηκε με τον Μαστριάνι στο 53’.

Η Ατλέτικο Παραναένσε έφερε δεύτερη σερί ισοπαλία, με ίδιο σκορ μάλιστα, 1-1, απλά αυτή τη φορά εκτός έδρας, απέναντι πάλι σε ομάδα του Ρίο Ντε Ζανέιρο, την Μποταφόγκο.

Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, επιστρέφοντας πλέον στην έδρα της, εκεί που παρουσιάζεται σαφώς καλύτερη και πιο αποτελεσματική, τουλάχιστον στο εθνικό πρωτάθλημα, όπου έφερε ισοπαλία με τη Φλαμέγκο έπειτα από τέσσερις σερί νίκες στο γήπεδό της.

Δείχνει να έχει συνηθίσει να παίζει χωρίς δύο βασικότατα στελέχη της που συμμετέχουν στο Κόπα Αμέρικα, τον γκολκίπερ Μπέντο και τον επιθετικό Κανόμπιο.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην τέταρτη θέση του, αλλά μόλις στο -3 από την κορυφή, εκεί που μπορεί να βρεθεί αν κερδίσει τον σημερινό της αγώνα.

Επιστρέφει από τιμωρία στον πάγκο της ο Κούκα.

Ατλέτικο Παραναένσε Στατιστικά

*9/17 over 2,5 εντός έδρας

*11/17 N/G εντός έδρας

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κορίνθιανς έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ιντερνασιονάλ, με γκολ του Γουέσλεϊ στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Κορίνθιανς ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Ιντερνασιονάλ, φτάνοντας τα τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς νίκη, έχοντας χάσει τα δύο εξ αυτών!

Τα πράγματα γίνονται χειρότερη γι αυτήν όποτε απομακρύνεται από το Σάο Πάουλο, αφού δεν έχει κερδίσει εκτός στο εθνικο πρωτάθλημα, έχοντας τέσσερις ήττες και μόλις μία ισοπαλία. Βέβαια το περίεργο είναι πώς κερδίζει όταν παίζει σε άλλους θεσμούς.

Αλλά η αδυναμία της να το πετύχει στο εθνικό πρωτάθλημα, την έχει φέρει εντός ζώνης υποβιβασμού, τουλάχιστον σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής.

Όμως το έργο του Πορτογάλου τεχνικού της, Αντόνιο Ολιβέιρα, κάθε άλλο παρά εύκολο μοιάζει, ειδικά σήμερα που θα λείπει και λόγω τιμωρίας ο πρώτος σκόρερ της, Γιούρι Αλμπέρτο. Επομένως κινδυνεύει και η δική του θέση σε ενδεχόμενη νέα γκέλα.