Πρώτος γύρος: Μποταφόγκο – Ατλέτικο Παραναένσε 2-1

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Με την αναμέτρηση Ατλέτικο Παραναένσε – Μποταφόγκο κλείνει η αυλαία της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Serie A. Χωρίς φρένα συνεχίζεται ο κατήφορος της Παραναένσε που διανύει τη χειρότερη αγωνιστική της περίοδο. Δεν μπόρεσε να αποσπάσει κάτι θετικό από την Ατλέτικο Μινέιρο την προηγούμενη αγωνιστική, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Ακολούθησε η ήττα στο Κύπελλο με 0-1 από την Γκρέμιο και συμπλήρωσε έτσι τέσσερα παιχνίδια μακριά από τις επιτυχίες, μετρώντας αντίθετα τέσσερις σερί ήττες, όπου σε καμία δεν μπόρεσε να σκοράρει. Μια ήττα που είχε ως αποτέλεσμα τις έντονες αποδοκιμασίες του κόσμου, που βλέπει την ομάδα του να παραπαίει. Με την πλάτη στον τοίχο η Ατλέτικο που γνωρίζει πως δεν υπάρχουν περιθώρια για άλλες απώλειες.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-1 από την Γκρέμιο στο Κύπελλο γνώρισε η Παραναένσε.

Στατιστικό: Ν/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Το Ατλέτικο Παραναένσε – Μποταφόγκο παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Σε αντίθετη κατάσταση η Μποταφόγκο που δείχνει να βρίσκει τον καλό της εαυτό στα τελευταία παιχνίδια της. Υποδέχθηκε την προηγούμενη αγωνιστική τη Σπορτ Ρεσίφε, επικρατώντας άνετα με 3-0 της αντιπάλου της. Ο Σάσα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έκανε το 1-0, ενώ στο 52’ κατάφερε να βρει ξανά δίχτυα. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Καμίλο στην εκπνοή του αγώνα. Δεύτερη σερί νίκη για την Μποταφόγκο στο πρωτάθλημα, αλλά και τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Παραμένει στα χαμηλά στρώματα και μόλις στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη, με το συγκρότημα του Βεντούρα να καλείται να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί του.

Προηγούμενο ματς: Με 3-0 επικράτησε της Σπορτ Ρεσίφε η Μποταφόγκο την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.