Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

*Επαναληπτική αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κόπα Σουνταμερικάνα. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Σολ – Ατλ. Νασιονάλ 1-1

ΑΤΛ. ΝΑΣΙΟΝΑΛ (Κολομβία)

Κατάφερε να παραμείνει αλώβιτη στο πρώτο παιχνίδι με την Σολ η Ατλέτικο Νασιονάλ και πλέον θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα της και να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Η ομάδα του Ρεϊνάλδο Ρουέδα πήρε μια πολύ σημαντική ισοπαλία στην Παραγουάη, καθώς το τελικό 1-1 της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα πρόκρισης. Οι Κολομβιανοί κατάφεραν να προηγηθούν στο 14ο λεπτό με το τέρμα του Μοσκέρα, όμως η αποβολή του Ουρίμπε στο 70′ τους στοίχισε, καθώς οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση ένα λεπτό πριν το φινάλε. Παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας απολογισμό μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, φιλοξένησε την Κορτουλουά, κόντρα στην οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 66′ με το αυτογκόλ του Γκαρσία, ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει πέντε λεπτά μετά με τον Ροντρίγκεζ. Ισοβαθμεί στην έκτη θέση της βαθμολογίας με τις Όνσε Κάλντας, Σάντα Φε και Μιγιονάριος, έχοντας όλες από 21 βαθμούς, αν και η Ατλέτικο έχει δυο παιχνίδια λιγότερα.

Στην αποστολή της ομάδας για το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Σολ, βρίσκονται οι Αρμάνι, Μπονίγια, Αγκιλάρ, Μποκανέγκρα, Ντίαζ, Ενρίκεζ, Ναγιέρα, Βελάσκο, Αρίας, Μπλάνκο, Γκουέρα, Τόρες, Άνχελ Μπόρχα, Μπέριο, Ιμπαργκουέν, Ροντρίγκεζ, Έντισον Μοσκέρα, Ρεσκαλντάνι

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κορτουλουά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΣΟΛ (Παραγουάη)

Σε μια καλή εμφάνιση ευελπιστεί στο αποψινό παιχνίδι η Σολ, η οποία αναμένεται να ψάξει ένα γρήγορο γκολ, με σκοπό να μπει και πάλι στο παιχνίδι της πρόκρισης. Η ομάδα του Αργεντινού τεχνικού, Χαβιέ Σανγκουινέτι, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην εντός έδρας αναμέτρηση, γλιτώνοντας παράλληλα την ήττα στα τελευταία λεπτά. Ούσα πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, η Σολ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο τελευταίο 20λεπτό και έφτασε στην ισοφάριση με το τέρμα του Βελάσκεθ Ράμος στο 89′. Το ισόπαλο αυτό αποτέλεσμα δεν αφήνει κανέναν ικανοποιημένο, καθώς άπαντες γνωρίζουν πως έχουν ένα εξαιρετικό δύσκολο έργο απόψε. Το θετικό για την Σολ είναι πως οι παίκτες της είναι πιο ξεκούραστοι σε σχέση με τους Κολομβιανούς, καθώς η εκτός έδρας αναμέτρηση του περασμένου Σαββατοκύριακου, με την Σέρο Πορτένιο για το πρωτάθλημα, αναβλήθηκε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ατλ. Νασιονάλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.