ΑΤΛΑΝΤΑ

Επιστροφή στη δράση έπειτα από δύο εβδομάδες για την Ατλάντα, που δεν είχε υποχρεώσεις την περασμένη αγωνιστική. Πήρε ανάσες και πλέον αναμένεται να παρουσιαστεί «φρέσκια» απόψε κόντρα στο Κολόμπους, όπου έχει ως αποκλειστικό στόχο τη νίκη, έτσι ώστε να επιστρέψει στην κορυφή της Ανατολής. Στο τελευταίο της παιχνίδι στις 3 Αυγούστου έμεινε στο εντός έδρας 2-2 με το Τορόντο, σ’ ένα ματς όπου προηγήθηκε 2-1 στο 67’ και είχε την ευκαιρία να κερδίσει, ωστόσο ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις και αποχώρησε πικραμένη απ’ το γήπεδο. Ήταν η δεύτερη γκέλα των τελευταίων τεσσάρων αγωνιστικών (2-2-0), έχει αρκετές διακυμάνσεις τελευταία, μετράει ρεκόρ 6-5-1 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές, ωστόσο παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας της Ανατολής με 48 πόντους, ισόβαθμη πλέον με τους Ρεντ Μπουλς και στο +1 απ’ τη Νέα Υόρκη Σίτι. Στο 3-3-0 το ρεκόρ της Ατλάντα στα τελευταία έξι εντός έδρας παιχνίδια, σκόραρε σε όλα. Επιστρέφει ο Εσκομπάρ (Αμυντικός, 16).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Τορόντο.

Στατιστικό: under 2.5 τα 7/11 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Sportingbet).

Το Ατλάντα – Κολόμπους παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Πηγαίνει απ’ το καλό στο καλύτερο το τελευταίο χρονικό διάστημα το Κολόμπους, έστω κι αν την περασμένη εβδομάδα χρειάστηκε να σκοράρει στις καθυστερήσεις για να κερδίσει. Υποδέχτηκε το Χιούστον και ήθελε να εκμεταλλευτεί την κόπωση του απ’ τα συνεχή παιχνίδια σε Κύπελλο και Πρωτάθλημα, πίεσε απ’ την αρχή του αγώνα και έχασε καλές ευκαιρίες, τελικά ήρθε ο Ζέιρντς στις καθυστερήσεις για να σκοράρει το «χρυσό» γκολ. Τρίτη διαδοχική νίκη και τέταρτη στις τελευταίες έξι αγωνιστικές για το Κολόμπους, μετράει ρεκόρ 4-0-3 στις τελευταίες εφτά, βρίσκεται στην τέταρτη θέση της ανατολικής περιφέρειας με 39 πόντους, στο -9 από την κορυφή. Με 31 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη επίθεση της περιφέρειας. Έρχεται από 3/4 εκτός έδρας ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 κόντρα στο Χιούστον.

Στατιστικό: Έρχεται από 3/5 Over 3.5.