*35η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Μπόνιρινγκ Ρόουζ-Αννάν 2-0, Αννάν-Μπόνιρινγκ Ρόουζ 4-0, Μπόνιρινγκ Ρόουζ-Αννάν 1-2

ΑΝΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Αννάν έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Στέρλινγκ Αλμπιον, αν και προηγήθηκε με τον Τζόνστον στο 27’. Αλλά ισοφαρίστηκε άμεσα, με αυτογκόλ του Κίλσμπι στο 28’, ενώ ο Λέιτς στο 56’ την έβαλε πίσω στο σκορ, πριν δεχθεί τρίτο τέρμα από τον Ντάφι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, έχοντας μείνει με 10 παίκτες στο 85’.

H Αννάν ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο και πρωταθλήτρια Στέρλινγκ Άλμπιον, παρόλο που προηγήθηκε. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις σερί νίκες και τέσσερα παιχνίδια χωρίς να έχει χάσει, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει δύο συνεχόμενες νίκες στους πιο πρόσφατους αγώνες της, τρεις στους τέσσερις τελευταίους.

Είναι πάντα εντός πρώτης τετράδας που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα στο +5 και στο +6 από τις ομάδες που είναι στην πέμπτη και έκτη θέση αντίστοιχα.

Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Χούπερ.

Αννάν Στατιστικά

*Εχει τρία συνεχόμενα over 2,5

*Εχει 14/21 over 2,5 εντός έδρας, 12/17 στο πρωτάθλημα

*Εχει 13/21 G/G εντός έδρας, 10/17 στο πρωτάθλημα

ΜΠΟΝΙΡΙΝΓΚ ΡΟΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόνιρινγκ Ρόουζ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Φόρφαρ, με εύστοχο πέναλτι του Μάρτινιουκ στο 27ο λεπτό, αντέχοντας στην έντονη πίεση της αντιπάλου της.

Η Μπόνιρινγκ Ρόουζ επικράτησε με 0-1 εκτός έδρας της Φόρφαρ, σκοράροντας και κερδίζοντας έπειτα από δύο παιχνίδια που δεν τα είχε καταφέρει. Πάντως μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις νίκες, όλες με ίδιο σκορ (0-1), στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις της, έχοντας χάσει μόνο από την πρωταθλήτρια και πρωτοπόρο Στέρλινγκ Άλμπιον.

Ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, παραμένοντας σε απόσταση βολής πάλι, στο +2 συγκεκριμένα, από την ουραγό Αλμπιον Ρόβερς που είναι στην μοναδική θέση που στέλνει στα πλέι οφς για την παραμονή. Εχει ακόμη τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.