ΑΝΝΑΝ ΑΘΛΕΤΙΚ - ΜΠΟΝΙΡΙΓΚ ΡΟΟΥΖ Προγνωστικά

*Αγώνας εξ αναβολής

*Σε προηγούμενους γύρους: Μπόνιρινγκ Ρόουζ – Αννάν 2-0

ΑΝΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Η Αννάν έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Ελγκιν, δεχόμενη γκολ από τον Χέστερ στο 19ο λεπτό, πριν καταφέρει να ισοφαρίσει με τον Γκος στο 62’, σε ένα γενικώς ισορροπημένο παιχνίδι.

Η Αννάν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Ελγκιν, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη! Και ειδικά στο γήπεδό της έχει μόλις δύο νίκες και πέντε ήττες στους 10 πιο πρόσφατους αγώνες που έχει παίξει εκεί, έχοντας χάσει τον πιο πρόσφατο!

Υποχώρησε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά παραμένει σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο. Αλλά ταυτόχρονα δεν είναι πολύ μακριά, αν και απέκτησε την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +4, από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την παραμονή.

Στο προηγούμενο παιχνίδι χτύπησαν ο αμυντικός Λόουντον και ο επιθετικός Σμιθ, με τη συμμετοχή τους απόψε αμφίβολη.

Αννάν Στατιστικά

*Εχει 5/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 10/13 G/G εντός έδρας

*Εχει 8/13 over 2,5 εντός έδρας

ΜΠΟΝΙΡΙΝΓΚ ΡΟΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόνιρινγκ Ρόουζ ήταν πολύ κακή, κυρίως αμυντικά, χάνοντας με 0-4 εντός έδρας από την Αλμπιον Ρόβερς. Βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ από νωρίς, μετά το τέρμα του Ρέιλι στο 7’, ενώ όλα τελείωσαν ουσιαστικά μέσα σε τρία λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο, όταν δέχθηκε δύο γκολ από τους Λέσλι (38’), Γκράχαμ (41’), με τον Ρέιλι να διαμορφώνει το τελικό σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Μπόνιρινγκ Ρόουζ δεν έπαιξε εντός με την Στέρλινγκ Αλμπιον, λόγω κακού αγωνιστικού χώρου. Ετσι δεν μπόρεσε να ξεπεράσει την πολύ άσχημη εμφάνιση της στον τελευταίο αγώνα της, όταν και έχασε με 0-4 εντός έδρας από την Αλμπιον Ρόβερς, με το σκορ να απεικονίζει την πραγματικότητα του αγώνα. Και μπορεί να ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε παιχνίδια, αλλά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και εννιά αγώνες, με τρεις σερί ισοπαλίες στους πιο πρόσφατους.

Βρέθηκε πάλι ουραγός, στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και πλέον είναι στο -3 από την ομάδα ακριβώς από πάνω της, που είναι σε θέση παραμονής, έχοντας όμως και αγώνα λιγότερο. αλλά έχοντας χειρότερη διαφορά τερμάτων. Και πάντα δεν είναι πολύ μακριά, μόλις στο -6, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου.