*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Αμπερντίν-Ρος Κάουντι 4-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Ρος Κάουντι-Αμπερντίν 0-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Κλάρκσον στο 25’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Αμπερντίν. Μοιρασμένη η κατοχή της μπάλας, δημιούργησε όμως πολλές ευκαιρίες και παρά το γεγονός ότι δεν απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, βρήκε τρόπο να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, διατηρώντας το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα. Αμυντικά δέχθηκε εξίσου πίεση, αλλά παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει σήμερα, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Υποχρεωμένη να τα παίξει όλα για όλα είναι στις τελευταίες αγωνιστικές της κανονικής διάρκειας, προκειμένου να εξαντλήσει τις ελάχιστες πιθανότητες που έχει για να βρεθεί στα πλέι-οφ. Βέβαια το -8 που βρίσκεται από την 6η Χιμπέρνιαν μοιάζει μη αναστρέψιμο, όμως την ενδιαφέρει να απομακρυνθεί παράλληλα από την 11η Ρος Κάουντι, καθώς είναι μόλις στο +3 από εκείνη και είναι πιθανό να κινδυνεύσει αν δεν αλλάξει η εικόνα της.

Αμπερντίν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χαρτς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μάρεϊ στο 42’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Όντα στο 90+1’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Ρος Κάουντι. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας εξίσου. Η άμυνά της δέχθηκε ασφυκτική πίεση, όμως παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, υποκύπτοντας μόνο στις καθυστερήσεις, όπου το παιχνίδι είχε στην ουσία κριθεί.

Αντίστοιχο αποτέλεσμα θέλει ιδανικά να αποσπάσει σήμερα, προκειμένου να ισοβαθμήσει με την αντίπαλό της στους 30 βαθμούς, θέτοντας βάσεις για να αποφύγει το μπαράζ του υποβιβασμού. Είναι μαχητική, το απέδειξε σε όλες τις πρόσφατες αναμετρήσεις της πριν από τη διακοπή των εθνικών ομάδων, αφού βρήκε δίχτυα σχεδόν σε όλες, ανεξαρτήτως έδρας. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, αφού σε καμία δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της στερήσει πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για παραμονή.