*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Αμπερντίν-Νταντί 1-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Νταντί-Αμπερντίν 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΑΜΠΕΡΝΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Λίβινγκστον, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Αμπερντίν. Λίγες οι ευκαιρίες που είχε στο ματς, απείλησε με ακόμα λιγότερες την αντίπαλη εστία και δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια, με αποτέλεσα να κρατήσει εύκολα το μηδέν παθητικό.

Με το ιδανικό αποτέλεσμα θέλει να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στην κανονική διάρκεια της σεζόν. Καλύτερη εμφάνιση θα πρέπει να πραγματοποιήσει ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Νταντί, η οποία δίνει μάχη για να παραμείνει στην εξάδα. Δεν θα έχει σε καμία περίπτωση εύκολο έργο, όμως είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, προέρχεται από διαδοχικά θετικά αποτελέσματα και εντός έδρας έχει αποδείξει πως είναι αρκετά πιο δυνατή.

Αμπερντίν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΓκι στο 36’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ΜακΚόουαν στο 70’. Το 2-1 πέτυχε ο Γκεντ στο 79’ και το 2-2 ο Μπάιρ στο 81’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εμπιγέ στο 90+3’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Νταντί. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και διπλασίασε τα τέρματά της στην επανάληψη, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε με τεράστια ευκολία στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη την ανατροπή στις καθυστερήσεις του ματς.

Το τρίποντο που θα της εξασφαλίσει την παρουσία της στα φετινά πλέι-οφ θέλει να αποσπάσει. Δεν έπεισε με την εικόνα της την περασμένη αγωνιστική και καλείται σήμερα να περάσει από την έδρα της Αμπερντίν. Δυνατή τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, όμως είναι αρκετά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εξίσου εύκολα γκολ. Είναι πιθανό να αρκεστεί και στην ισοπαλία, σε περίπτωση που στο άλλο ματς της αγωνιστική η Μάδεργουελ κερδίσει τη Χιμπέρνιαν ή αν το εν λόγω ματς λήξει ισόπαλο.