Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*CONCACAF CHAMPIONS LEAGUE, οι ομάδες είναι χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τριών και την πρόκριση παίρνει μόνο ο ρώτος κάθε ομίλου.

*Έκτος όμιλος: Νέα Υόρκη 4β. (2 αγ.), Αλιάνζα 1β. (1 αγ.), Αντίκουα 0β. (1 αγ.)

ΑΛΙΑΝΖΑ (Ελ Σαλβαδόρ)

Την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση θέλει να πανηγυρίσει στο αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Αντίκουα, η Αλιάνσα. Η ομάδα του Ντάνιελ Φερνάντες φιλοξένησε τη Νέα Υόρκη στο προηγούμενο παιχνίδι του ομίλου, κόντρα στην οποία κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης με το τέρμα του Λαρίν. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, καθώς στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Θετικό αποτέλεσμα για την ομάδα από το Ελ Σαλβαδόρ, κόντρα στο φαβορί του ομίλου. Προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ντράγκον για το πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 27ο λεπτό του αγώνα ο Βάσκεθ, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του. Στην 6η θέση της βαθμολογίας η Αλιάνζα, η οποία μετράει έξι βαθμούς μετά από πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ντράγκον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΑΝΤΙΚΟΥΑ (Γουατεμάλα)

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Αντίκουα θέλει να πάρει τον πρώτο της βαθμό στη διοργάνωση. Για την πρώτη αγωνιστική της διοργάνωσης, η ομάδα του Μαουρίτσιο Ταπία φιλοξενήθηκε από τη Νέα Υόρκη, κόντρα στην οποία δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, γνωρίζοντας βαριά ήττα με σκορ 3-0. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο 26ο λεπτό του αγώνα ο Μπετανκούρ, με απευθείας κόκκινη κάρτα. Προέρχεται από την εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μαλακατέκο για το πρωτάθλημα. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή στην επανάληψη. Αρχικά, ισοφάρισε με τον Μιράντα στο 52ο λεπτό και στη συνέχεια ολοκλήρωσε την ανατροπή με το τέρμα του Πορτίγιο στο 90ο λεπτό. Στην 6η θέση της βαθμολογίας η Αντίκουα, όπου μετά από οκτώ παιχνίδια μετράει δώδεκα βαθμούς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μαλακατέκο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.