*Στον πρώτο γύρο: Μόρκαμ – Άκρινγκτον 1-1

*4/5 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Σάτον, με τρία γκολ που δέχθηκε από τους Σμιθ (16’), Σοούνμι (38’), Άντομ – Μαλάκι (74’), μειώνοντας απλά με το Μπίκερσταφ στο 85ο λεπτό.

Η Άκρινγκτον ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Σάτον, επιστρέφοντας στις ήττες μετά από δύο παιχνίδια που τις είχε αποφύγει.

Και γενικώς στις 10 τελευταίες αγωνιστικές έχει μόλις δύο νίκες και έξι ήττες, ενώ έχει τέσσερις ήττες και μόλις μία νίκη στα εφτά πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της.

Η αλλαγή προπονητή δεν την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα, έχοντας τον Τζον Ντούλαν πλέον στον πάγκο της, χωρίς ωστόσο να έχει βελτιωθεί αισθητά.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση του, αλλά αρκετά μακριά, στο -9 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*Έξι σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Τρία σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια τους

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Μόρκαμ έχασε 2-3 εντός έδρας από την Τζίλιγχαμ, αν και προηγήθηκε δύο φορές! Αρχικά με τον Σλιου στο 11’ και αργότερα με τον Μπράουν στο 64’, πριν δεχθεί την ισοφάριση και τις δύο από Χόκινς (18’), Ντιενγκ (73’), χάνοντας με τέρμα του Μαχόνεϊ στο 87ο λεπτό.

Η Μόρκαμ ηττήθηκε 2-3 εντός έδρας από την Τζίλιγχαμ, τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, με τα προβλήματα στην άμυνα να γιγαντώνονται, αφού έχει δεχθεί 14 γκολ σε αυτό το διάστημα!

Οι δύο εξ αυτών ήταν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έπαιξε μακριά από την έδρα της, όπου κέρδισε μόνο στο γήπεδο της Κρου στους οκτώ τελευταίους αγώνες της εκτός.

Είναι πάντα στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στη 12η θέση, αλλά βρίσκεται στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.