*7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Τέλσταρ στην έδρα του Άγιαξ Β (6-3-1).

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε από την ουραγό OSS με 2-1 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δύο γκολ από τον Άλεμερς (25′, 45+1′) έδωσαν σημαντικό προβάδισμα στην γηπεδούχο, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο ξεκίνημα της επανάληψης (51′), αλλά όχι το κάτι παραπάνω.

Πάνω που έδειξε να βρίσκει ρυθμό και πανηγύρισε ορισμένα σημαντικά αποτελέσματα, ήρθε η ήττα-πισωγύρισμα στην έδρα της ουραγού ΟSS. Δεν κατάφερε να φανεί αντάξιος των προσδοκιών που υπήρχαν γύρω από τον ίδιο, έλειψε σε μεγάλο βαθμό η φαντασία και η δημιουργικότητα. Έβαλε τέλος στο αήττητο των έξι συνεχόμενων εκτός έδρας αγώνων (1-5-0) και παραμένει σχετικά χαμηλά στην βαθμολογία. Θέλει να βγάλει αντίδραση σήμερα και να δείξει πως το αποτέλεσμα της προηγούμενης εβδομάδας ήταν απλώς μια κακή παρένθεση.

Στα αγωνιστικά, τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει είναι ως επί το πλείστον μακροχρόνια. Μοναδική εξαίρεση ο τραυματίας εξτρέμ Γκοτς και ο πλάγιος μπακ Ζερμούνι.

Άγιαξ Β Στατιστικά

*3/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G

*3/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΕΛΣΤΑΡ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Μπρέντα εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Μπάκερ (8′), αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της και ισοφαρίστηκε στο 75′.

Έχοντας ψυχολογία μετά την μεγάλη νίκη επί της Χέλμοντ Σπορ, φιλοξένησε την ανώτερη Μπρέντα και κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική. Κρατούσε την νίκη, αλλά στα τελευταία λεπτά του αγώνα δέχτηκε μεγάλη πίεση με αποτέλεσμα να λυγίσει και να συμβιβαστεί εν τέλει με τον βαθμό της ισοπαλίας. Αήττητο δύο αγώνων στο πρωτάθλημα μετράει η Τέλσταρ (1-1-0), που ισοβαθμεί στην τελευταία θέση με τις OSS και Ντεν Μπος.

Αμφίβολος ο στόπερ Μπάκερ, που σκόραρε μάλιστα την προηγούμενη εβδομάδα. Παραμένουν τραυματίες ο πολύτιμος επιθετικός Εντατσούρι, καθώς και ο αμυντικός Πόλεϊ. Στον αντίποδα, αποθεραπεύτηκε ο μέσος Κάαντορπ.