Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΑΒΑΪ

Επιστροφή στις νίκες για την Αβαΐ μετά από δυο διαδοχικές ήττες κόντρα σε Μπραζίλ ντε Πελότας (3-0) και Μπαΐα (0-3). Την προηγούμενη αγωνιστική, με τον Εβάντρο να εκτελεί χρέη υπηρεσιακού τεχνικού, η Αβαΐ φιλοξενήθηκε από την ουραγό της βαθμολογίας, Σαμπάιο, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Μετά από 28 λεπτά αγώνα, ο Ρόμουλο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Λούκας Κοέλιο να κάνει το 0-2, με τη συμπλήρωση μιας ώρας. Οι γηπεδούχοι απλά μειώσαν με πέναλτι για το τελικό 1-2, λίγο πριν από το φινάλε. Με αυτή τη νίκη η Αβαΐ έφτασε τους 26 βαθμούς και “συγκατοικεί” στην 13η θέση με τις Βίλα Νόβα, Γκοϊάς και Παρανά. Καλή η συγκομιδή της στα εντός έδρας παιχνίδια, όπου και μετράει έξι νίκες, δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Σε πολύ καλό κλίμα πλέον τα αποδυτήρια της, με την έλευση του κόουτς Κλαουντινέι Ολιβέιρα να ανεβάζει ακόμη περισσότερο το ηθικό των παικτών της. Άπαντες παρόντες για το αποψινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σαμπάιο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΛΟΥΒΕΡΝΤΕΝΣΕ

Την πρώτη της νίκη μετά από οκτώ αγωνιστικές κατάφερε να πανηγυρίσει και η Λουβερντένσε, η οποία μετρούσε μέχρι τότε πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζούνιορ Ρότσα φιλοξένησε την Μπραγκαντίνο, της οποίας και επικράτησε με το ευρύ 4-0. Μετά από μόλις εννέα λεπτά αγώνα, ο Λουίζ Οτάβιο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Ούγκο να παίρνει τη σκυτάλη στο δεύτερο μέρος και να πετυχαίνει χατ τρικ (53′, 56′, πεν. 72′). Αξίζει να σημειωθεί πως η Λουβερντένσε αγωνιζόταν από το 37ο λεπτό με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Παουλίνιο. Αυτή η νίκη έδωσε ψήφο εμπιστοσύνης στον Ρότσα, ο οποίος βρίσκεται υπό πίεση. Πλέον έχει μια διαφορά ασφαλείας, εφτά βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού, ωστόσο θέλει να απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο για να είναι πιο ασφαλής. Δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα. Απόντες από το αποψινό παιχνίδι θα είναι οι τιμωρημένοι Παουλίνιο και Ούγκο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Μπραγκαντίνο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.