Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΝΤΟΒΕΡ

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Ντόβερ. Η ομάδα του Κρις Κίνεαρ φιλοξενήθηκε από την Τορκί, από την οποία και γνώρισε την ήττα με 2-1. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς φιλοξενούμενων σημείωσε στο 75ο λεπτό ο Μίλερ, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του. Ένα σκορ το οποίο και διατηρήθηκε για μόλις ένα λεπτό, καθώς οι γηπεδούχοι ξαναπήραν άμεσα το προβάδισμα τους και εν τέλει τη νίκη. Κόντρα στην Όλντερσοτ, ο Κίνεαρ περιμένει αντίδραση από τους παίκτες του, επιστρέφοντας στα θετικά αποτέλεσμα, αν και δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο. Δυο νίκες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα μέχρι τώρα. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Τορκί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Ντόβερ – Όλντερσοτ παίζει στην Betshop

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Όλντερσοτ κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά από δυο παιχνίδια, όπου και μετρούσε μια ισοπαλία και μια ήττα. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Γκάρι Γουόντοκ φιλοξένησε τη Νορθ Φέριμπι, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Πραγματοποιώντας ένα πολύ δύνατο ξεκίνημα στο παιχνίδι, ο Μενσά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μετά από 15 λεπτά αγώνα, με τον Μπέλαμι να “διπλασιάζει” τα τέρματα της Όλντερσοτ στο 26ο λεπτό και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του. Αυτή ήταν και η τρίτη φετινή νίκη της στο πρωτάθλημα, όπου και μετράει επίσης μια ισοπαλία και δυο ήττες. Σε τρεις εκτός έδρας αναμετρήσεις έχει πανηγυρίσει μόλις ένα βαθμό. Οριστικά εκτός έχει τεθεί ο τραυματίας Γουόκερ, ο οποίος αναμένεται να επιστρέψει στα μέσα Οκτώβρη.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Νορθ Φέριμπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.