Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΑΜΠΑΪΟ

Για έβδομο διαδοχικό παιχνίδι, η Σαμπάιο παρέμεινε μακριά από τη νίκη, μετρώντας πλέον πέντε ισοπαλίες και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Στο δεύτερο παιχνίδι του Φλάβιο Αραούχο στον πάγκο της, η Σαμπάιο φιλοξενήθηκε από την Βάσκο, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, εν τέλει κατάφερε να ισοφαρίσει με το τέρμα του Έβερτον στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης. Εξαιρετική εμφάνιση από τη Σαμπάιο, που πάλεψε μέχρι τέλους για ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην σαφώς πιο δυνατή Βάσκο. Εξακολουθεί να είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει μόλις 14 βαθμούς μετά από 20 παιχνίδια. Διαθέτει τη χειρότερη επίθεση με 12 τέρματα και τη χειρότερη άμυνα με 30 τέρματα, σε όλη την κατηγορία. Απόντες από τη σημερινή αναμέτρηση θα είναι ο τραυματίας Έντγκαρ και οι τιμωρημένοι Βάγκνερ και Λουίς Οτάβιο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Βάσκο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΑΒΑΪ

Ακόμη μια τραγική εμφάνιση πραγματοποίησε την προηγούμενη αγωνιστική η Αβαΐ, γεγονός που αποδεικνύει πως δεν άλλαξε τίποτα κατά τη διάρκεια της διακοπής. Με 3-0 ηττήθηκε από την Μπραζίλ ντε Πελότας πριν από τη διακοπή, με 0-3 ηττήθηκε και από την Μπαΐα το περασμένο Σαββατοκύριακο. Λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, δέχθηκε δυο γκολ μέσα σε διάστημα δύο λεπτών, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Η ήττα αυτή την διατηρεί οριακά εκτός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και στο +2 από αυτή. Οι κακές εμφανίσεις της ομάδας, ανάγκασαν την διοίκηση να απομακρύνει τον Σίλας από την τεχνική ηγεσία, με τον Καμιλάτο να αναλαμβάνει χρέη υπηρεσιακού τεχνικού για την ώρα. Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη μακριά από την έδρα της, όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και εφτά ήττες. Απών από τη σημερινή αναμέτρηση θα είμαι ο τραυματίας Γκάμπριελ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Μπαΐα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.