ΟΥΛΣΑΝ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική η Ουλσάν, προερχόμενη από το ”διπλό” στην έδρα της Σουγόν (2-4). Η ομάδα του Γιον Γιουνγκ-Βαν φιλοξενήθηκε από την Γιέγιου, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 1-2. Ο Κιμ Τάε-Βαν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 34ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στην εκπνοή του πρώτου μέρους. Ωστόσο, στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 51′ ο Λι Γιουνγκ-Χουμπ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Ουλσάν, με το 1-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας η Ουλσάν, η οποία μετράει 18 βαθμούς μετά από δώδεκα παιχνίδια, ισοβαθμώντας με την Γκουανγκτζού. Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας απολογισμό μόλις ένα βαθμό σε αυτό το αρνητικό σερί της. Στα έξι παιχνίδια μπροστά στο κοινό της στο φετινό πρωτάθλημα, η Ουλσάν έχει πετύχει μόλις μια νίκη.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Γιέγιου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΣΑΝΓΚΓΙΟΥ

Την τρίτη ήττα της στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές και έκτη στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Σανγκγιού Σανγκμού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Τζιν-Χο φιλοξενήθηκε από την Γιεονμπούκ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 3-2, αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με δυο γκολ διαφορά. Πιο συγκεκριμένα τα τέρματα των Κιμ Σουνγκ-Βαν (πεν. 47′) και Παρκ Γκι-Ντονγκ (52′) ήταν αυτά που έδωσαν το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έμειναν ενδιάμεσα με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 49′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λι Γιονγκ. Αυτό το αριθμητικό τους μειονέκτημα είναι που ”πλήρωσαν” στη συνέχεια, με τους γηπεδούχους να κάνουν μια επική ανατροπή, παίρνοντας τη νίκη με 3-2. Μετά την ήττα της αυτή, η Σανγκγιού παρέμεινε στην 7η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 14 βαθμούς μετά από δώδεκα παιχνίδια, ισοβαθμώντας παράλληλα με την Ποχάνγκ. Μια νίκη και πέντ ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Διαθέτει τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, μετρώντας 25 τέρματα στο παθητικό της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Γιεονμπούκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 4.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.