ΣΕΟΥΛ

Επιστροφή στις νίκες μετά από δυο αγωνιστικές για την Σεούλ, η οποία μετρούσε μια ισοπαλία και μια ήττα σε αυτά τα δυο παιχνίδια της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσο Γιονγκ-Σο φιλοξενήθηκε από την Σεονγκνάμ, κόντρα στην οποία κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με τον Γιου Σε-Γιονγκ. Προβάδισμα που δεν κατάφερε να διατηρήσει μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου, καθώς οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ και προηγήθηκαν με 2-1. Στην επανάληψη ωστόσο, η Σεούλ κατάφερε να πάρει και πάλι το προβάδισμα με τα τέρματα των Αντριάνο (51′) και Γιου Σε-Γιονγκ (71′), κερδίζοντας παράλληλα και το παιχνίδι. Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας η Σεούλ, όπου και ”συγκατοικεί” με την Γιεονμπούκ, έχοντας αμφότερες από 22 βαθμούς. Τρεις νίκες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας με έντεκα τέρματα. Προέρχεται από την εντός έδρας επικράτηση με 3-2 επί της Ουράβα Ρέντς, μετά από παράταση, παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Νταμιάνοβιτς (29′), Αντριάνο (94′) και Κο Γιο-Χαν (120′) τα γκολ των γηπεδούχων.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Ουράβα Ρεντς για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΓΕΟΝΑΜ

Συνέχεια στις πολύ κακές εμφανίσεις της έδωσε η Γεονάμ, που για ακόμη μια αγωνιστική δεν ικανόποιησε με την απόδοσή στο παιχνίδι κόντρα στην Γιεονμπούκ, εντός έδρας. Οι παίκτες του Νο Σανγκ-Ραέ παρουσιάστηκαν κατώτεροι των προσδοκιών και γνώρισαν ακόμη μια ήττα, με σκορ 1-2. Μια ήττα που την διατήρησε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με την Ιντσεόν Γιουνάιτεντ, έχοντας αμφότερες από εφτά βαθμούς. Μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες ο συνολικός απολογισμός, στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Στα έξι παιχνίδια που έδωσε μακριά από την έδρα της, μετράει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Προσπαθεί να συνέλθει από τις κακές εμφανίσεις, ωστόσο δεν τα καταφέρνει.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Γιεονμπούκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.