ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Παρότι έχει εξασφαλίσει ήδη την κατάκτηση του πρωταθλήματος, η Τσέλτεναμ δεν λέει να αφήσει το πόδι από το γκάζι και την προηγούμενη αγωνιστική πανηγύρισε την τέταρτη σερί της νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, ομάδα του Γκάρι Τζόνσον φιλοξενήθηκε από την Χάλιφαξ, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 24ο λεπτό ο Χόλμαν. Μετράει πλέον 98 βαθμούς μετά από 45 παιχνίδια, ούσα δώδεκα βαθμούς πάνω από την δεύτερη της βαθμολογίας Φόρεστ Γκριν, ενώ διαθέτει την καλύτερη επίθεση (84 γκολ) και την καλύτερη άμυνα (29 γκολ). Αήττητη στα δεκαπέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, όπου και έχει απολογισμό έντεκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μάκλσφιλντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Επιστροφή στις ήττες για την Λίνκολν, η οποία δεν αποδίδει και πολύ καλό ποδόσφαιρο τον τελευταίο καιρό. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρις Μόισες φιλοξένησε την Γουόκινγκ από την οποία και ηττήθηκε με 2-3. Παρότι βρέθηκε να χάνει με δυο γκολ διαφορά, η Λίνκολν κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια, με τους Ριντ (47′) και Μούλντον (48′) να βρίσκουν δίχτυα. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό, καθώς τρία λεπτά πριν από το φινάλε δέχθηκε και τρίτο τέρμα. Στην 12η θέση της βαθμολογίας, μετρώντας 61 βαθμούς σε 45 παιχνίδια. Αγνοεί τη νίκη στα έντεκα τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, όπου και έχει απολογισμό πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες. Όπως ανακοίνωσε ο Μόισες, θα αποχωρήσει από την τεχνική ηγεσία της ομάδας στο τέλος της χρονιάς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Γουόκινγκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα εφτά από τα οκτώ τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.