ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ

Η Βερακρούζ υπέστη την έκτη της ήττα στο πρωτάθλημα, καθώς ηττήθηκε με 4-2 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Τολούκα. Έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με 3-0, η Βερκαρούζ ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, μειώντας με τους Γκάμπριελ Πενιάλμπα και Χουάν Αλμπίν. Παρότι συνέχισε να πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης, εν τέλει δέχθηκε και τέταρτο τέρμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο τεχνικός της ομάδας, Κάρλος Ρεϊνόσο μπορεί να δείξει ως δείγματα προόδου την κατάκτηση του κυπέλλου, όμως η αλήθεια είναι πως η ομάδα του είναι τραγική στο πρωτάθλημα, έχοντας πετύχει μόλις μια νίκη σε όλη τη σεζόν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 από την Τολούκα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Ακόμη μια ήττα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Κρουζ Αζούλ, η οποία δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Σάντος Λαγκούνα, απο την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Η ομάδα του Τόμας Μπόι είχε συντριπτική κατοχή της μπάλας και δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες για κάποιο γκολ από τους αντίπαλους της, όμως δεν κατάφερε να βρει το στόχο, ειδικά από τη στιγμή που βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν από το ημίχρονο. Αυτή η ήττα άφησε την Κρουζ Αζούλ στην ένατη θέση, ένα βαθμό πίσω από την Τίγκρες, η οποία έχει την τελευταία θέση στα πλέι οφ. Δεδομένης και της κακής αγωνιστικής κατάστασης της Βερακρούζ, η Κρουζ Αζούλ απλά πρέπει να κερδίσει το παιχνίδι αυτό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Σάντος Λαγκούνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.