*Φετινά παιχνίδια: Λος Άντζελες – Όστιν 3-0.

*Έρχονται από πέντε σερί μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-0 επί της Ουάσινγκτον. Το 1-0 ο Μπρούιν στο 11’, το 2-0 έκανε ο Ντριούσι στο 21’, το 3-0 έκανε ο Χετζ στο 64’.

Σπουδαία νίκη για το Όστιν την περασμένη Τετάρτη, δεν είχε προβλήματα κόντρα στην Ουάσινγκτον, έκανε πολύ καλή εμφάνιση. Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, το σκορ ήταν στο 2-0, στο δεύτερο μέρος η Ουάσινγκτον βελτιώθηκε και έβγαλε φάσεις, αλλά δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι απ’ το ματς. Στο 64’ όλα τελείωσαν με το 3-0. Επιστροφή στις νίκες για το Όστιν έπειτα από οκτώ αγωνιστικές (0-3-5), ερχόταν από εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στο Κολοράντο και δύο σερί ισοπαλίες με ΛΑ Γκάλαξι (3-3) και Ρεντ Μπουλς (1-1). Με 38 πόντους είναι στην 12η θέση της Δύσης, στο -3 απ’ τις θέσεις των πλέι-οφ.

ΟΣΤΙΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 18/23 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 17/23 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 5-1 επί της Μινεσότα. Προηγήθηκε η Μινεσότα στο 4’, ωστόσο το Λος Άντζελες κέρδιζε 3-1 στο ημίχρονο. Στο 46’ το 4-1, το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 67’.

Σαρωτικό το Λος Άντζελες στο εντός έδρας ματς με τη Μινεσότα την Τετάρτη, είχε υψηλά επίπεδα αποτελεσματικότητας, σκόραρε τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο και ανέτρεψε το γρήγορο 0-1. Βρήκε τέταρτο γκολ στα πρώτα δευτερόλεπτα του δεύτερου μέρους, εκεί τελείωσαν όλα, το οριστικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 67’. Απ’ τις πιο γεμάτες εμφανίσεις του Λος Άντζελες, που επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τρεις αγωνιστικές (0-2-1), ερχόταν απ’ την εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στο Σολτ Λέικ και τις δύο σερί ισοπαλίες με Σεντ Λούις (0-0) και Φιλαδέλφεια (0-0). Μετρά ρεκόρ 2-2-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, με 48 πόντους είναι τρίτο στη Δυτική Περιφέρεια, μπορεί να τερματίσει ακόμη και δεύτερο, αλλά ακόμη και πέμπτο.