*Φετινά ματς: Νέα Υόρκη Σίτι – Κολόμπους 1-1.

*Έρχονται από 5/7 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Ίντερ Μαϊάμι. Το 0-1 ο Νάγκμπε στο 23’, ισοφάρισε ο Καμπάνια στο 57’, το 1-2 ήρθε απ’ τον Ραμίρες στο 69’, το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Μαρτίνες.

Άξιζε κάτι περισσότερο στο εκτός έδρας ματς με την Ίντερ Μαϊάμι μεσοβδόμαδα. Πολύ καλύτερο το Κολόμπους στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε δίκαια στο 23’. Ισοφάρισε στην έναρξη του δεύτερου μέρους η Ίντερ, το 1-2 ήρθε άμεσα, το Κολόμπους είχε φάσεις για περισσότερα γκολ, άξιζε τη νίκη, αλλά η Ίντερ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις απώλειες μετά τις δύο σερί νίκες κόντρα σε Νάσβιλ (2-0) και Ρεντ Μπουλς (2-1), ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στη Νέα Υόρκη Σίτι, είχαν προηγηθεί τρεις σερί νίκες, το 2-1 εκτός έδρας επί του Σικάγο, το εντός έδρας 4-2 επί της Σάρλοτ και το εντός έδρας 3-2 επί του Κολοράντο. Νωρίτερα υπέστη τρεις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, οι δύο ήταν για το πρωτάθλημα, μετρά ρεκόρ 5-3-2 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές. Με 35 πόντους είναι τέταρτο στην Ανατολή.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 7/11 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 8/11 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Σάρλοτ. Το 0-1 ο Γκέινς στο 17’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Κουφρέ στο 81’.

Ήταν η καλύτερη ομάδα στο μεσοβδόμαδο ματς κόντρα στη Σάρλοτ, αλλά δεν κατάφερε να πάρει αυτό που άξιζε. Ο αντίπαλος σκόραρε απ’ το πουθενά στο 17’, η Νέα Υόρκη Σίτι ήταν καλύτερη και πολύ πιεστική, ειδικά στο δεύτερο μέρος, έβγαλε πολλές τελικές προσπάθειες και τελικά ισοφάρισε στο 81’. Αν κάποια ομάδα άξιζε να κερδίσει, ήταν η Νέα Υόρκη.

Επιστροφή στις ισοπαλίες έπειτα απ’ την εκτός έδρας επιτυχία κόντρα στο Μόντρεαλ (1-0), ερχόταν από πέντε σερί ισοπαλίες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, έχει μόλις μια νίκη στις τελευταίες 13 αγωνιστικές (1-7-5)! Με 25 πόντους καταλαμβάνει την 11η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας. Επιστρέφει ο Ροδρίγες (Μέσος, 20,4).