*Επαναληπτικός αγώνας της προκριματικής φάσης του Κόπα Λιμπερταδόρες. Οποια ομάδα περάσει θα μπει στη φάση των ομίλων.

*Το πρώτο παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1. Σε περίπτωση ισοπαλίας δεν ακολουθεί παράταση, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ (Βραζιλία)

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Μινέιρο έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Αθλέτικ Κλουμπ, χάρη σε ένα πέναλτι του Ζόναθαν στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ατλέτικο Μινέιρο προέρχεται από την πρώτη της ήττα μέσα στο 2023, δηλαδή τη νέα σεζόν, χάνοντας με 1-0 εκτός έδρας από την Αθλέτικ Κλουμπ, στο περιφερειακό πρωτάθλημα της πολιτείας της, στον πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό για τη διεκδίκηση του τίτλου.

Πάντως στο γήπεδό της όχι απλά παραμένει αήττητη μέσα στο 2023, έχει τέσσερις νίκες σε πέντε αναμετρήσεις σε αυτό.

Δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα απουσιών, αλλά η ενδεκάδα που θα παρατάξει αναμένεται να είναι σαφώς πιο επιθετική από αυτήν με την οποία έπαιξε στο πρώτο παιχνίδι. Και ο λόγος που θέλει την πρόκριση στους ομίλους, εκτός από λόγους γοήτρου είναι και για οικονομικούς

Ατλέτικο Μινέιρο Στατιστικά

*Εχει δύο συνεχόμενα under 2,5

*Εχει 4/5 over 2,5 εντός έδρας

*Εχει 4/5 G/G εντός έδρας

*Εχει 4/5 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΜΙΓΙΟΝΑΡΙΟΣ (Κολομβία)

Προηγούμενο ματς: Η Μιγιονάριος έφερε 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Νασιονάλ Μεντεγίν.

Η Μιγιονάριος αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας κόντρα στην Νασιονάλ Μεντεγίν, με αυτή να είναι η δεύτερη συνεχόμενη της ισοπαλία, παραμένοντας για τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα. Αλλά μακριά από το γήπεδό της κέρδισε τον πρώτο αγώνα της το 2023, χωρίς να τα έχει καταφέρει στα τρία επόμενα, με μία ήττα σε αυτό το διάστημα, χωρίς να έχει σκοράρει καν!

Λόγω των υποχρεώσεων της στο Copa Libertadores, έχει παίξει μόλις πέντε αγώνες στο πρωτάθλημα Κολομβίας, με μία ήττα και μία ισοπαλία, ούσα στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -5 από την κορυφή, αλλά με τρία παιχνίδια λιγότερα από την ομάδα που βρίσκεται εκεί!

Χτύπησε ο αμυντικός Αντρές Γίνας και δεν είναι διαθέσιμος.