*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον πρώτο γύρο του Λιγκ Καπ. Σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε 0-1 εντός έδρας από την Λέιτον Οριεντ, με ένα γκολ του Τζέιμς στο 50’, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.

Η Κρόουλι έχασε δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, με το ίδιο σκορ μάλιστα, αυτή τη φορά εντός έδρας, με 0-1 από την Λέιτον Οριεντ, με τους οπαδούς της να αποδοκιμάζουν στο τέλος παίκτες και τεχνικό τιμ, καθώς το ξεκίνημα της ομάδας τους όχι απλά είναι αποκαρδιωτικό, δεν έχει καταφέρει καν να δημιουργήσει ευκαιρίες για να σκοράρει!

Είναι φανερό πώς ο τρόπος που θέλει να φέρει στην ομάδα ο Κέβιν Μπέτσι δεν ταιριάζει στο υλικό που έχει διαθέσιμο, τουλάχιστον μέχρι στιγμής, αφού οι παίκτες του με δηλώσεις τους τόνισαν πώς θα προσπαθήσουν να προσαρμοστούν σε αυτόν όσο το δυνατόν συντομότερα.

Στο παιχνίδι της πρεμιέρας χτύπησε ο γκολκίπερ Μπάλκομπ που δύσκολα θα παίξει απόψε.

Κρόουλι Στατιστικά

*Εχει 4/6 over 2,5 στα τελευταία φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

*Εχει 3/5 G/G στα τελευταία φιλικά και επίσημα παιχνίδια της.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Μπρίστολ Ρόβερς κέρδισε 0-4 εκτός έδρας την Μπέρτον, με την αντίπαλο της να μένει με παίκτη λιγότερο μόλις στο πρώτο λεπτό! Προηγήθηκε με τον Εβανς στο 4’, ο Κόνολι στο 12’ πέτυχε δεύτερο γκολ, ενώ τα άλλα δύο ήρθαν πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, από τον Κόλινς (40’, 44’).

Η Μπρίστολ Ρόβερς ξεπέρασε με τον καλύτερο τρόπο την ήττα της πρεμιέρας, η οποία ήρθε και με γκολ στο τέλος, από την Φόρεστ Γκριν με 1-2, κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 0-4 εκτός έδρας την Μπέρτον. Βέβαια ενδεχομένως το αποτέλεσμα να είναι λίγο παραπλανητικό, καθώς έπαιξε σχεδόν όλο το παιχνίδι με παίκτη περισσότερο!

Ο προπονητής της, Τζόι Μπάρτον, προανήγγειλε όσες αλλαγές μπορεί να κάνει, αφού έχει κάποιους παίκτες που έχουν ενοχλήσεις και δεν είναι διαθέσιμοι, με αποτέλεσμα οι επιλογές του να είναι λίγες.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι μέσοι Γκραντ, Ρόσιτερ.