Νίκη του Mikita Badziakouski με 1 εκ. δολάρια – τρίτος ο Κολώνιας

Ανανεώθηκε:
Badziakouski poker

Μετά από τρεις ημέρες παιχνιδιού, ο έμπειρος στο Partypoker Mikita Badziakouski πρόσθεσε μια άλλη νίκη στο βιογραφικό του στο πόκερ . Μάλιστα με επταψήφιο ποσό. Κατέκτησε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα WPT 2020 (WPTWOC) στο Partypoker και μαζί 1.062.730$.

To πόκερ ήρθε στην Bet365

Ο Badziakouski δεν χρειάζεται συστάσεις στους φανατικούς του πόκερ. Έχει φτάσει σχεδόν τα 28,5 εκατομμύρια δολάρια σε κέρδη από τουρνουά, σύμφωνα με το The Hendon Mob. Παρά τις εντυπωσιακές του επιδόσεις, ειδικά σε εκδηλώσεις με υψηλό έπαθλο, ο Badziakouski δεν είχε μέχρι τώρα τίτλο WPT.

Ο Λευκορώσος, ο οποίος επέλεξε να κρατήσει μια σλοβενική σημαία κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, είχε δυνατούς αντιπάλους στο τελικό τραπέζι. Άλλωστε, είναι αναμενόμενο για ένα event με buy-in στα 25.500$. Εκτός από τον δεύτερο Jason Koon, ο Badziakouski έπρεπε επίσης να αντιμετωπίσει τον Έλληνα Αλέξανδρο Κολώνια. Ο συμπατριώτης μας και γνωστός παίκτης πόκερ με αρκετές επιτυχίες κατέκτησε τελικά στην τρίτη θέση.  Οι υπόλοιποι στην κατάταξη ήταν με τη σειρά ο Mark Demirjian από το Λίβανο, ο Daniel Rezaei από την Αυστρία, ο Aleksei Barkov από τη Ρωσία και ο Almedin Imsirovic από τις ΗΠΑ.