*Στον Α’ γύρο: Καρβίνα – Χράντετς Κραλόβε 1-0

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Aπόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (6-1-6).

ΧΡΑΝΤΕΤΣ ΚΡΑΛΟΒΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από την Σπάρτα Πράγας εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε να χάνει από το 16′, ενώ στο 47′ τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα, όταν δέχτηκε το δεύτερο γκολ. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού (90+4′).

Προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστική στην έδρα της Σπάρτα Πράγας και παρότι ηττήθηκε πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ, τα κατάφερε. Η έλευση του νεαρού τεχνικού Χορέις την έχει κάνει πιο επιθετική σε σχέση με την νοοτροπία που είχε επί ημερών Κοτάλ, ωστόσο και πάλι δείχνει να έχει θέμα στο αποτέλεσμα. Παραμένει στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη, η λογική λέει πως δύσκολα θα κινδυνέψει. Συμπλήρωσε κάρτες ο Κρέιτσι, τραυματίες οι Λάιμπλ, Χαϊντενράιχ, Κάστανεκ και Χόρακ.

Χράντετς Κραλόβε Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΚΑΡΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε την Σέσκε με 2-1 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος, στην μάχη των ουραγών. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 20′, ισοφάρισε ένα δεκάλεπτο μετά (30′) και κατάφερε να φτάσει στην ολική ανατροπή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιβάν στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+2′).

Έδειξε πως πολύ δύσκολα θα τα παρατήσει και κατάφερε να κερδίσει την Σέσκε εντός έδρας, σε ένα παιχνίδι αποδείξεων. Δεν μπήκε καλά στο ματς αλλά το γκολ που δέχτηκε ήταν μια καλή ευκαιρία για αφύπνιση. Κυριάρχησε στην συνέχεια και προοδευτικά έφτασε στην μεγάλη ανατροπή. Παράλληλα, έβγαλε αντίδραση στο πρώτο ματς μετά την απομάκρυνση του τεχνικού Γιάραμπεκ και την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας από το δίδυμο Μπιέλαν και Γκρούσμαν. Τραυματίες οι Μπεντέρκα, Μίκους, Μπουντίνσκι και Τσούρμα.