*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κοκίμπο με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γιοχάνσεν στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καμπρέρα στο 19’. Το 3-0 πέτυχε ο Γιοχάνσεν στο 57’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σαράβια στο 81’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, ενώ το ίδιο σκηνικό ακολούθησε και στην επανάληψη. Το μόνο που κατάφερε εν τέλη ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής» στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν είναι σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία έξι παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, έχοντας βρει δίχτυα μόλις σε δύο από αυτά. Αρκετά τα προβλήματά της στα μετόπισθεν, δείχνει να μην μπορεί να βρει άμεσα λύσεις, με αποτέλεσμα να έχει ήδη στερηθεί πολλούς βαθμούς. Σημαντικό το γεγονός ότι δεν αγωνίστηκε μεσοβδόμαδα για το Κόπα Λιμπερταδόρες, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικράτησαν στην περιοχή, γι’ αυτό και αναμένεται να είναι ξεκούραστη ενόψει του σημερινού αρκετά σημαντικού αγώνα.

Ουατσιπάτο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μοντές στο 57’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ζαμπρέντι στο 65’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αντάμο στο 88’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της. Έμεινε από το πρώτο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, σκοράροντας δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο. Στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και εκμεταλλεύτηκε την αδράνειά τους, μειώνοντας στα τελευταία λεπτά.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από την έδρα της Ουατσιπάτο. Βρίσκεται σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, είναι μια από τις πιο παραγωγικές ομάδες του πρωταθλήματος και σπάνια δεν σκοράρει. Το μεγάλο της πρόβλημα βρίσκεται στα μετόπισθεν, αφού είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Δυσκολεύεται στις εξόδους της, δεν έχει καταφέρει να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα μέχρι στιγμής, μετρώντας δύο ισοπαλίες σε τρεις αγωνιστικές (0-2-1).