13η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Δε Στρόνγκεστ, στα πλαίσια της φάσης των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες. Το 1-0 ο Ραμάγιο στο 35’ και το 2-0 ο Ορτέγκα στο 61’. Το 3-0 πέτυχε ο Κιρόγκα στο 71’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ανγκούλο με πέναλτι στο 90+1’.

Αναμέτρηση με υψηλές απαιτήσεις και δύσκολες συνθήκες για την Ουατσιπάτο που γνώρισε την ήττα με το βαρύ 4-0. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε και το γεγονός ότι απείλησε με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση, υποκύπτοντας αρκετά εύκολα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, καθώς έφτασε τα πέντε ματς χωρίς νίκη, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Κακή αμυντικά, είναι φανερό πως έχει σοβαρό πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα και όπως φαίνεται να μπορεί να βρει λύσεις. Μεσοεπιθετικά σκοράρει μεν, αλλά δεν της είναι αρκετά ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που ιδανικά θα επιθυμούσε. Αρκετά πιο μαχητική παρ’ όλα αυτά όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, μετράει μόλις μία ήττα σε εφτά αγώνες, με τέρματα 7-9.

Ουατσιπάτο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΝΤΑΞ ΙΤΑΛΙΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κόλο Κόλο με σκορ 1-4, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τζιλ στο 12’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Πιζάρο στο 20’. Το 1-2 πέτυχε ο Ρίος στο 22’ και το 1-3 ο Πιζάρο στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζαβάλα στο 90+5’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε βαριά ήττα. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, αφού το μόνο που κατάφερε καθ’ όλη τη διάρκεια ήταν να μειώσει στο πρώτο ημίχρονο. Αμυντικά ήταν τραγική, υποκύπτοντας με τεράστια ευκολία στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει σήμερα, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ουατσιπάτο. Είναι μαχητική και ανεβασμένη αυτή την περίοδο, σκοράρει με συνέπεια ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, όμως είναι αρκετά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Μόλις στο +3 από την ουραγό Ουνιόν Λα Καλέρα, καθώς και στο -10 από την 7η Έβερτον Ντε Βίνα.