*Φάση των “16” του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΟΜΠΟΥΡΓΚ (Δ’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Χόφενχαϊμ Β’. Ο Καλαμπαγί έκανε το 1-0 στο 13′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μέντλερ εννέα λεπτά αργότερα.

Αήττητο σερί 12 αναμετρήσεων (9-3-0) “τρέχει” η Χόμπουργκ, επιστρέφοντας με τον βαθμό από την έδρα της Χόνφεχαϊμ Β’ σκαρφάλωσε στην κορυφή της Regionalliga Südwest ισορροπώντας με την Κίκερς Στουτγκάρδης. Υπέστη μόλις τρεις ήττες σε όλες τις διοργανώσεις, τελευταία από αυτές στην έδρα της Φράιμπεργκ (2-1) στις 30 Σεπτεμβρίου.

Έχει αναγάγει σε απόρθητο φρούριο την έδρα της πανηγυρίζοντας έξι σερί νίκες, παραμένοντας αήττητη σε οχτώ (δύο ισοπαλίες). Ηττήθηκε μία και μοναδική φορά φέτος σε αυτή από τη Χόφενχαϊμ Β’ (2-1) στις 18 Αυγούστου. Την Κυριακή (10/12) υποδέχεται την Μπάροκσταντ Φούλντα.

ΧΟΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΖΑΝΚΤ ΠΑΟΥΛΙ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με το Αμβούργο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Άιρβιν (15′) και Φερνάντες (27′ αυτ.), απάντησαν μέσα σε δύο λεπτά οι Γκλάτζελ (58′) και Φεράι (60′).

Βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0 πριν το ημίωρο στο ντέρμπι, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να πάρει και τους τρεις βαθμούς απέναντι στο Αμβούργο. Συνολικά καλύτερη η Ζανκτ Πάουλι στο “Millerntor”, πλήρωσε την αμυντική αδράνειά της στα γκολ των φιλοξενούμενων αναγκάζοντας στον τερματοφύλακα Φερνάντες, ο οποίος πέτυχε το πιο εντυπωσιακό αυτογκόλ όλων των εποχών, σε πέντε αποκρούσεις.

Παραμένει μόνη πρώτη στη 2. Μπουντεσλίγκα με 31 βαθμούς, όντας στο +2 από Χόλσταϊν Κίελ και στο +3 από Αμβούργο. Στις οχτώ συνολικά εξόδους της σε όλες τις διοργανώσεις έχει απολογισμό πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Δεν άλλαξε κάτι στα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο προπονητής Χούρτζελερ, δύσκολα θα υπάρξουν αλλαγές στην ενδεκάδα του. Το Σάββατο (9/12) φιλοξενείται από την Όσναμπρουκ.