*Αγώνας ρεβάνς για τα πλέι οφ για το Λιγκ Καπ Ιαπωνίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Goal/Goal τα επτά τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρωτάθλημα: Τόκιο – Χιροσίμα 1-1

*Στο πρώτο παιχνίδι: Τόκιο – Χιροσίμα 1-2

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Κυριακής (09/06)

ΧΙΡΟΣΙΜΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Τόκιο, για το Λιγκ Καπ. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Κάτο (10′) και Ματσουμότο (11′), για να δεχθεί τη μείωση με πέναλτι στο 25ο λεπτό.

Αήττητο σερί πέντε αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις για τη Χιροσίμα, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε φιλοξενήθηκε από την Τόκιο, της οποίας και επικράτησε με 1-2, στο πρώτο μεταξύ τους ματς. Δεν έπεισε αλλά ήταν καλύτερη, για να πάρει σαφές προβάδισμα από πολύ νωρίς. Αν και δέχθηκε τη μείωση στα μέσα του ημιχρόνου, στην πορεία είχε τον έλεγχο και απέφυγε τα χειρότερα. Απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης, το οποίο και θα κοιτάξει να υπερασπιστεί σήμερα, έτσι ώστε να πάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-1-2).

Χιροσίμα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Χιροσίμα, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (10′, 11′), για να μειώσει στο 25′ με πέναλτι του Ντιέγκο Ολιβέιρα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τόκιο, μετά και τη νίκη που πήρε με 0-1 επί της Τόσου, για το πρωτάθλημα. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Πίτερ Κλαμόφσκι υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, στο πρώτο μεταξύ τους για τα πλέι οφ του Λιγκ Καπ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε από πολύ νωρίς με την πλάτη στον τοίχο και παρότι μείωσε άμεσα με πέναλτι, στην πορεία δεν κατάφερε να διεκδικήσει το κάτι παραπάνω. Δύσκολο το έργο που έχει τώρα μπροστά της, καθώς καλείται να φύγει με το διπλό από μια δύσκολη έδρα. Ηττήθηκε μια φορά στις επτά τελευταίες εξόδους της (4-2-1).