31η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Η Σενζέν είναι αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων (4-1-0).

ΧΕΜΠΕΙ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε ακόμη μία ήττα, αυτή τη φορά με 0-4 από την Γκουοάν Πεκίνου, την περασμένη αγωνιστική. Εντελώς παθητικός ο ρόλος της, έμεινε δίκαια πίσω στο σκορ με 0-2 στο ημίχρονο. Δέχτηκε καταιγισμό ευκαιριών στο β’ μέρος, με το τελικό 0-4 να διαμορφώνεται στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης (0-3 στο 56′), με αυτογκόλ του Ξιμίνγκ Παν.

Έφτασε τις 24 συνεχόμενες ήττες, σε πρωτάθλημα και κύπελλο, έχοντας δεχτεί τουλάχιστον 3 γκολ σε καθένα από τα τελευταία δέκα παιχνίδια της! Βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ήδη υποβιβασμένη στη 2η κατηγορία και παίζοντας τους αγώνες της με την ομάδα νέων. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 24 από τις 30 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα, με την ίδια να έχει δεχτεί 104 γκολ στα 30 αυτά ματς!

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΧΕΜΠΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*11 συνεχόμενα over2.5 γκολ.

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΝΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-2 από την Τσανγκτσούν Γιατάι, την περασμένη αγωνιστική. Κάκιστο το ξεκίνημα της, μένοντας πίσω στο σκορ με 0-2 στο 11ο λεπτό! Δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, με τη Γιατάι να διατηρεί εύκολα το υπέρ της σκορ μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη Σενζέν στο πρωτάθλημα, έχοντας αποτύχει να σκοράρει στις δύο από αυτές. Βρίσκεται στη 14η θέση της κατάταξης, ουσιαστικά βαθμολογικά αδιάφορη για τα εναπομείναντα παιχνίδια. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 17 από τις 30 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι Γουάι-Τσουν Ντάι και Ντονκίν.