* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Χατάισπορ δίνει τα εντός έδρα παιχνίδια στην Μερσίν.

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Ανκαραγκιουτσού. Στο 17’ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι.

Χρήσιμο βαθμό στη μάχη της παραμονής πήρε η ξενιτεμένη ομάδα του Ντεμιρέλ την Πέμπτη στην πρωτεύουσα, εκμεταλλευόμενη και το “κρύο” περιβάλλον, μπροστά σε άδειες κερκίδες.

Δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι, απειλήθηκε νωρίς, εν συνεχεία γλίτωσε το γκολ για εκατοστά μέσω VAR και ο κίπερ Καρντεσλέρ έβγαλε το πέναλτι των γηπεδούχων. Στο 37’ έκανε την πρώτη της τελική στο ματς, απειλήθηκε ξανά πριν το ημίχρονο σε κόρνερ. Ηρέμησε στο δεύτερο μέρος, βρήκε πατήματα και μονοπώλησε τις ευκαιρίες (δίχως την καθαρή περίπτωση) μέχρι το 90’ όταν ο κίπερ της είχε απάντηση σε τετ α τετ αντεπίθεσης της Ανκαραγκιουτσού.

“Ο αντίπαλος θα μπορούσε να είχε τελειώσει το ματς στο πρώτο ημίχρονο. Ήμασταν τυχεροί, ήμασταν καλύτεροι με τις αλλαγές που κάναμε στο παιχνίδι μας στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.” δήλωσε ο κόουτς Ντεμιρέλ.

Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες είναι οι ενίοτε βασικοί μπακ Τσορεκτσί (δεξί) και Γκουλάμ (αριστερό), χάνει δεύτερο σερί ο Ζε (εξτρέμ).

ΧΑΤΑΪΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-3) από την Αλάνιασπορ. Ο Κόλεϊ (9΄) άνοιξε το σκορ για την Μπεσίκτας, αλλά η Αλάνιασπορ γύρισε το παιχνίδι με Οζντεμίρ (38’), Ζανβιέ (87’) και Εδουάρδο (90’).

Καζάνι που βράζει η Μπεσίκτας, προβληματικός ο οργανισμός αγωνιστικά και διοικητικά, έχει μεγάλη ανάγκη τη διακοπή για να ανασυνταχθεί το πλάνο, αναμένονται σημαντικές εξελίξεις μέσα στο Γενάρη.

Την Πέμπτη γνώρισε δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα, ενώ μέχρι πρότινος είχε σχεδόν το απόλυτο στα 6 πρωταθληματικά παιχνίδια. Ασύνδετη, δίχως ψυχολογία το σύνολο του κόουτς Τσαλιμπάι, ο οποίος δήλωσε ότι μετάνιωσε που ανέλαβε τον πάγκο της, λίγες ώρες πριν αποχωρήσει και αυτός.

Με το μομέντουμ της έδρας έκανε καλό μπάσιμο στο ματς, απείλησε πριν προηγηθεί από στατική φάση, αλλά το παιχνίδι της ήταν “μπερδεμένο”. Σημαντικό το λάθος του στόπερ Αμαρτέι στην ισοφάριση των φιλοξενούμενων, οι οποίοι απορρόφησαν την πίεση στο ξεκίνημα της επανάληψης και χτύπησαν με σεμιναριακή αντεπίθεση για την ανατροπή. Ολοκληρώθηκε το κάζο με το παιδικό λάθος του κίπερ Γκιουνόκ στο 1-3.

Με τον υπεύθυνο της Under-19 έγινε η προετοιμασία για τον σημερινό αγώνα, υπηρεσιακό το προπονητικό καθεστώς στη Μερσίν όσο γίνεται η αναζήτηση διαδόχου από τη διοίκηση.

Με πολλές απουσίες πέταξε η αποστολή για τη νότια ακτή, μοναδική επιστροφή αυτή του Φερνάντες (μέσος). Τραυματίες οι βασικοί Ουισάλ (στόπερ), Όξλεϊντ-Τσαμπερλέιν (μέσος) και ο ρολίστας Μεράς (αρ. μπακ). Εκτός πλάνων οι Ροζιέ (δεξί μπακ), Μπαϊγί (στόπερ), Ονάνα (μέσος), Γκεζάλ (εξτρέμ), Αμπουμπακάρ (φορ) που αναμένεται να αποχωρήσουν σε λίγες ημέρες.