*4η αγωνιστική

*Από τα 13 παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα 11 έχουν λήξει under 2,5, με τα εφτά να είναι στα πιο πρόσφατα.

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον, ούσα και πάλι χειρότερη από την αντίπαλο της, σκοράροντας και ισοφαρίζοντας σε μία από τις ελάχιστες φάσεις της, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Ούμεραχ. Είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Μαγκλόιρ στο 13’, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Απέρε στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Χάρτλπουλ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον, καταφέρνοντας να πετύχει το πρώτο της φετινό τέρμα, ισοφαρίζοντας μάλιστα την αντίπαλο της. Αλλά δεν άντεξε ως το τέλος, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την τρίτη της ήττα σε τέσσερις αγώνες που έχει δώσει μέχρι στιγμής.

Ευτυχώς γι’ αυτήν, η μία ισοπαλία που έχει φέρει είναι στο πρωτάθλημα, στο μοναδικό παιχνίδι που έχει παίξει στο γήπεδό της, αλλά από πολύ νωρίς, λόγω μία «βαριάς» ήττας, είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Σκοτσέζος τεχνικός της, Πολ Χάρτλεϊ, χαρακτήρισε άτυχη την ομάδα του στο τελευταίο παιχνίδι, ενώ όπως είπε θα ήθελε να είναι έτοιμη η ομάδα του πριν έξι εβδομάδες, αλλά κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό. Και παρόλο που έχει πάρει ήδη 15 παίκτες, ψάχνει άλλο ένα δημιουργικό «10αρι», είτε ελεύθερο, είτε δανεικό.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Γκρέι (ΕΠ), Εντζόλι (ΕΠ) που βρίσκονται σε στάδιο αποθεραπείας.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει 3/4 N/G στη σεζόν.

*Εχει 3/4 over 2,5 στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΡΑΝΜΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Τζίλιγχαμ, ανοίγοντας το σκορ με τον Νέβιτ στο 18’ και αφού γλίτωσε από το δοκάρι της στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, πέτυχε δύο ακόμη τέρματα με τους Μπριστόου (67’), Ντάκρες – Κόλεϊ (75’).

Η Τρανμίρ επικράτησε άνετα με 3-0 εντός έδρας της Τζίλιγχαμ, πετυχαίνοντας όχι απλά την πρώτη της φετινή νίκη στο γήπεδό της, αλλά και την πρώτη νίκη της στη σεζόν. Και ήταν και οι πρώτοι βαθμοί της στο πρωτάθλημα, έπειτα από δύο ήττες στις πρώτες αγωνιστικές και ενώ αποκλείστηκε στο Λιγκ Καπ, έστω και στα πέναλτι.

Ο προπονητής της, Μίκι Μέλον, δεν παρασύρεται από την τελευταία νίκη και ζήτησε από τους παίκτες του να συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό, αφού όπως είπε η σταθερότητα και η συνέχεια είναι αυτά που χρειάζονται ως ομάδα.

Απόντες λόγω τραυματισμών είναι ο αμυντικός Τομ Ντέιβις και ο μέσος Μόρις.