*20η αγωνιστική

*Πέντε σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Κρόουλι, αν και ισοφάρισε με τον Μουλντούν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Είχε βρεθεί να χάνει από γκολ του Γκλάντγουιν στο 23’, με τον Λόλος στο 72’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Νέα ήττα για την Χάρογκεϊτ, πάλι εκτός έδρας, με 2-1 από την Κρόουλι αυτή τη φορά, δεύτερη στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.

Το περίεργο είναι πώς τα πηγαίνει τώρα τελευταία καλύτερα εκτός παρά εντός! Μάλιστα μπορεί να έφερε ισοπαλία στον τελευταίο εντός έδρας αγώνα της, αλλά ήταν η πρώτη έπειτα από πέντε σερί ήττες, έχοντας μόνο δύο νίκες και εφτά ήττες στα 10 πιο πρόσφατα εντός.

Μπορεί να είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 15η θέση του, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πολύ πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Χάρογκεϊτ Στατιστικά

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*7/13 under 2,5 εντός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΡΕΞΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ κέρδισε με το εντυπωσιακό 6-0 εντός έδρας την Μόρκαμ, σκοράροντας από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο με αυτογκόλ του Σίνιορ στο 5’, με τον Μάλιν (7’, 67’,77’), Μεντί (35’), Τζόουνς (96’).

Η Ρέξαμ επικράτησε με 6-0 εντός έδρας της Μόρκαμ, πετυχαίνοντας την μεγαλύτερη της φετινή νίκη. Ξεπέρασε άμεσα λοιπόν την προηγούμενη ήττα της, από την Άκρινγκτον εκτός έδρας, η οποία και είναι η μοναδική στους 13 τελευταίους αγώνες της, έχοντας εννιά νίκες σε αυτό το διάστημα.

Επιβεβαιώνει τη δυναμική της, έχοντας άλλωστε και τους πιο πλούσιους ιδιοκτήτες στην κατηγορία, ούσα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την καλύτερη επίθεση, μαζί με την πρωτοπόρο Στόκπορτ. Βέβαια δεν είναι και πολύ μακριά, μόλις στο +1, από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά οδηγεί στα play off γι’ αυτήν.