*Στον πρώτο γύρο: Αμβούργο – Χάνσα Ρόστοκ 2-0

*NG & under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με την Όσναμπρουκ.

Από του λύκου τα δόντια γλίτωσε η Χάνσα Ρόστοκ στην έδρα της ουραγού Όσναμπρουκ! Δεν κατάφερε να απειλήσει σε κανένα σημείο της αναμέτρησης, την ώρα που ο τερματοφύλακας Κόλκε κατέγραψε συνολικά πέντε αποκρούσεις. Βαθμός χρυσάφι για το συγκρότημα του Σελιμπέγκοβιτς στην προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού.

Στις οχτώ τελευταίες αγωνιστικές πανηγύρισε μόλις μία νίκη επί της Έλβερσμπεργκ (2-1 εντός) στις 27 Ιανουαρίου (δύο ισοπαλίες, πέντε ήττες). Στις εννέα τελευταίες αναμετρήσεις που αντιμετώπισε το Αμβούργο η Χάνσα Ρόστοκ γνώρισε οχτώ ήττες: Εξαίρεση αποτέλεσε η εκτός έδρας νίκη με 1-0 τον Ιούλιο 2022.

ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΑΜΒΟΥΡΓΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-3) από το Αννόβερο. Οι Τρεσόλντι (11′) και Ράμος (21′ αυτ.) έδωσαν προβάδισμα δύο γκολ στους φιλοξενούμενους, μείωσε ο Μπένες στο 24′. Το 3-1 έκανε ο Σάουμπ οχτώ λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 3-3 με Χαντζικάντουνιτς (47′) και Γκλάτζελ (86′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ερνστ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με εννέα ολοκλήρωσε το Αμβούργο (88′ Μπένες, 90+15′ Χαντζικάντουνιτς).

Τα… δικά του ξεκίνησε πάλι το Αμβούργο, γνωρίζοντας δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα από το Αννόβερο την προηγούμενη βδομάδα. Στο ενδιάμεσο είχε επικρατήσει της Χέρτα στην πρωτεύουσα (2-1). Το νέο αρνητικό αποτέλεσμα ανάγκασε τους “δεινόσαυρους” να υποχωρήσουν στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, δίνοντας τη θέση τους στη Χόλσταϊν Κίελ με την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής.

Ανεβάζουν ρυθμούς μακριά από το σπίτι τους: Διατηρούνται αήττητοι σε τέσσερις αγωνιστικές, στις τρεις τελευταίες από τις οποίες πανηγύρισαν τη νίκη (σ.σ. οι δύο με μηδέν παθητικό). Το Αμβούργο επικράτησε στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις του στο “Ostseestadion”, σκοράροντας συνολικά 14 γκολ.