*31η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Κουίν οφ Σάουθ – Χάμιλτον 2, Χάμιλτον -Κουίν οφ Σάουθ 5-0, Κουίν οφ Σάουθ – Χάμιλτον 0-2

*Δύο σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΜΙΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Χάμιλτον κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Κόουβ Ρέιντζερς, ούσα απλά πολύ αποτελεσματική. Προηγήθηκε με αυτογκόλ του Σκάλι στο 13’, αλλά ο ίδιο φρόντισε και ισοφάρισε στο 56’, όμως πήρε τη νίκη με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο από του Χέντερσον (83’), Ο’ Χάρα (86’).

Η Χάμιλτον παλεύει να διατηρηθεί σε φόρμα ενόψει των play off για την άνοδο, αφού μετά το 1-3 επί της Κόουβ Ρέιντζερς, έχει τέσσερις σερί νίκες, μετά από μία ισοπαλία. Αλλά ακόμη και έτσι, δεν γίνεται να θεωρηθεί ικανή να προλάβει την πρώτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο!

Είναι πάντα στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον έχει μείνει πολύ μακριά, στο -17 συγκεκριμένα, από την κορυφή. Βέβαια είναι και αρκετά μακριά από την πέμπτη θέση, στο +15, κάτι που δείχνει πώς θα διεκδικήσει την άνοδο στα play off από θέση ισχύος, φτάνει να συνεχίσει στους ίδιους ρυθμούς.

Χάμιλτον Στατιστικά

*6/8 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*4/5 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Η Κουίν οφ Σάουθ κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Αλόα σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, στο 11’ με τον Μουμπόνγκο και στο 82’ με τον ΜακΚάφι.

Επιστροφή στις νίκες για την Κουίν οφ Σάουθ, έπειτα από εφτά παιχνίδια στα οποία είχε χάσει τα τέσσερα, κερδίζοντας μάλιστα την Αλόα με 0-2 εκτός έδρας. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της στους 12 πιο πρόσφατους αγώνες της, με έξι ήττες.

Διατηρείται στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -16 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, χωρίς ουσιαστικά ελπίδες να τις προλάβει.

Αυτό που οφείλει να πετύχει είναι να μην μπλέξει στα play off για την παραμονή, ούσα στο +3 από την ένατη θέση που οδηγεί σε αυτά!