*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ινβερνές-Χάμιλτον 0-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Ινβερνές-Χάμιλτον 0-3.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Χάμιλτον-Ινβερνές 2-1.

ΧΑΜΙΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κουίνς Παρκ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Σαβόουρι στο 74’.

Πάλεψε η Χάμιλτον, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Κουίνς Παρκ. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με μερικές από αυτές, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση και εν τέλη υπέκυψε στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τις διαδοχικές ήττες, προσπαθώντας να μειώσει την απόσταση από την 8η Άρμπροουθ και την παραμονή, αλλά παράλληλα και να κρατήσει ή να αυξήσει τη διαφορά της από την ουραγό Κόουβ Ρέιντζερς. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με την εικόνα της, όμως έχει καταφέρει να πάρει τρίποντο σε όλες τις αναμετρήσεις της με αντίπαλο την Ινβερνές στη φετινή σεζόν και δείχνει να έχει βρει τον τρόπο να το πετυχαίνει.

Χάμιλτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΙΝΒΕΡΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κόουβ Ρέιντζερς με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Βίγκουρς στο 56’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον ΜακΚάι με πέναλτι στο 67’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χάρπερ στο 71’.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε η Ινβερνές με μια καλή εμφάνιση. Παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στην επανάληψη, η συνέχεια ήταν με το μέρος της, αφού ισοφάρισε από την άσπρη βούλα, ενώ στη συνέχεια ολοκλήρωσε την ανατροπή, παίρνοντας το τρίποντο που μπορεί να τη βάλει ξανά εντός πλέι-οφ.

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο και είναι μόλις μια «ανάσα» πριν βρεθεί εντός πλέι-οφ και τη φετινή σεζόν. Εξαιρετική μεσοεπιθετικά, σκοράρει με συνέπεια, την ώρα που αμυντικά δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες, αλλά αυτό δεν δείχνει να την επηρεάζει ιδιαίτερα.