*9η αγωνιστική

*Πέρυσι κέρδισε 3-1 σε αυτό το γήπεδο η Χάλιφαξ.

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σάουθεντ, ισοφαρίζοντας με τον Σίνιορ στο 74ο λεπτό το τέρμα που δέχθηκε από τον Φόνγκουκ στο 52’, παρόλο που έπαιζε με παίκτη λιγότερο μετά το 57ο λεπτό.

Μία ακόμη ισοπαλία για την Χάλιφαξ, η τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς ήττα, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας κόντρα στη Σάουθεντ.

Γενικώς έχει μόνο μία ήττα μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, από την Μπόρεχαμ Γουντ μακριά από το γήπεδό της.

Στην έδρα της παραμένει αήττητη ως τώρα τη νέα σεζόν, αλλά με τρεις ισοπαλίες έπειτα από μία νίκη, ενώ αν συνυπολογίσουμε και την προηγούμενη σεζόν, έχει να ηττηθεί εντός από τις 25 Φεβρουαρίου

Οι αγώνες της πάντως δεν προσφέρουν έντονο θέαμα, αφού μόνο αυτοί της Κιντερμίνστερ έχουν λιγότερα γκολ από τους δικούς της!

Χάλιφαξ Στατιστικά

*Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της, 7/8 συνολικά στη σεζόν, 4/4 εντός έδρας.

*6/8 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν, 3/4 εντός έδρας.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Όλνταμ, με την αντίπαλο της ελαφρώς καλύτερη και πιο επιθετική από την ίδια.

Η Ντόρκινγκ “κόλλησε” στο 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Όλνταμ, δεύτερη σερί ισοπαλία, τρίτη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.

Ταυτόχρονα ήταν οι πρώτος βαθμός που πήρε μακριά από την έδρα της, έχοντας ως τώρα τρεις ήττες, πριν από το τελευταίο παιχνίδι της.

Από νωρίς στα δύσκολα επομένως, δηλαδή εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής.