*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Λειψία. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Οπέντα (29′ πεν.) και Πόουλσεν (44′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκίμπερ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Τον τίτλο του αουτσάιντερ επιβεβαίωσε η Χάιντενχαϊμ στην έδρα της Λειψίας. Παρά το γεγονός πως ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, δέχτηκε ισχυρότατη πίεση στο δεύτερο και είδε την μπάλα να χτυπά δύο φορές στα δοκάρια του τερματοφύλακα Μούλερ. Στην εκπνοή των καθυστερήσεων της παρουσιάστηκε “χρυσή” ευκαιρία για να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας, ωστόσο το πλασέ του Γκίμπερ πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

Η Χάιντενχαϊμ γνώρισε μόλις μία ήττα σε δέκα εντός έδρας αναμετρήσεις με την Ντάρμσταντ, πανηγυρίζοντας τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες δεχόμενη ένα γκολ! Διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της Μπουντεσλίγκα (28) δεχόμενη τα περισσότερα γκολ από στημένες φάσεις (12). Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του κι επιστρέφει στην ενδεκάδα του προπονητή Σμιντ ο Ντινκτσί.

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Κολωνία. Το γκολ πέτυχε ο Ζέλκε στο 60′.

Κόντρα στη ροή της αναμέτρησης η Ντάρμσταντ δέχτηκε γκολ από την Κολωνία και στη συνέχεια δεν κατάφερε να αντιδράσει, δεχόμενη άλλες τρεις ευκαιρίες από αυτή. Πέταξε άλλους τρεις βαθμούς μπροστά στο κοινό της παραμένοντας, παράλληλα, δίχως νίκη για έκτη σερί αγωνιστική (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 7 Οκτωβρίου για να βρούμε την τελευταία που πανηγύρισε επί της Άουγκσμπουργκ (2-1 εκτός).

Παραμένοντας στους οχτώ βαθμούς υποχώρησε στην επικίνδυνη ζώνη ισορροπώντας με την Κολωνία. Τα “κρίνα” διαθέτουν τη χειρότερη άμυνα της Μπουντεσλίγκα δεχόμενα συνολικά 34 γκολ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ σε οχτώ αγωνιστικές, μη καταφέρνοντας να αποφύγουν την ήττα σε καμία από αυτές. “Γνωρίζουμε καλά τη Χάιντενχαϊμ από τη 2. Μπουντεσλίγκα. Είναι μία αντίπαλος που μάχεται και τρέχει πολύ”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής Λίμπερκνεχτ.