*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ρεμς – Χάβρη 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΧΑΒΡΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Λιλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε με 2-0 στο ημίχρονο (14′, 44′), δεχόμενη και τρίτο τέρμα στο 49ο λεπτό.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Χάβρη, μετά και το εντός 0-1 από τη Ρεν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λούκα Έλσνερ φιλοξενήθηκε από τη Λιλ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-0.

Με διαφορά κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση, δεν άξιζε κάτι από την αναμέτρηση αυτή και το τελικό αποτέλεσμα ήταν και το πιο δίκαιο. Βρέθηκε πίσω από νωρίς, δέχθηκε δεύτερο τέρμα λίγο πριν την ανάπαυλα, ενώ με την επιστροφή από τα αποδυτήρια είδε την εστία της να παραβιάζεται και πάλι. Έπεσε ο ρυθμός στην πορεία και παρότι είχε χώρους, δεν απείλησε την αντίπαλη εστία.

Συμπλήρωσε έτσι τέσσερις αγωνιστικές χωρίς τρίποντο, καθώς είχαν προηγηθεί οι δυο ισοπαλίες με Λοριάν (3-3 εκτός) και Μονακό (1-1 εκτός), οπότε και βρίσκεται στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Επικράτησε στα 2/3 πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας και μια ήττα.

Στο απουσιολόγιο του κόουτς Έλσνερ για το σημερινό παιχνίδι είναι οι Ρασούλ Εντιαγέ και Νταλέρ Κουζιάεφ, καθώς αμφότεροι είναι τιμωρημένοι. Αντιθέτως, επιστρέφει ο Μπαγιό, που δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής στο προηγούμενο.

Χάβρη Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΡΕΜΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Λανς, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 41ο λεπτό με τον Ντιακιτέ, για να δεχθεί την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος, η Ρεμς έμεινε μακριά από τις επιτυχίες. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βιλ Στιλ υποδέχθηκε τη Λανς, με την οποία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1.

Αρκετά μοιρασμένο το μεταξύ τους παιχνίδι και με λίγες αξιόλογες στιγμές και από τις δυο πλευρές. Η ίδια ήταν αυτή που ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα προς το φινάλε του πρώτου μέρους, ωστόσο δεν ήταν ικανή να αντέξει για πολύ, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις αυτού. Τίποτα το αξιόλογο μετά και την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Πρώτος βαθμός, μετά και τις δυο ήττες που είχαν προηγηθεί κόντρα σε Τουλούζ (2-3 εντός) και Λοριάν (2-0 εκτός), οπότε και βρίσκεται στην όγδοη θέση, έχοντας μείνει στο -5 πλέον από την πρώτη εξάδα. Ηττήθηκε στις 4/5 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε και ένα διπλό, με 1-3 επί της Μονακό.

Μόλις τρεις παίκτες θα απουσιάσουν από το σημερινό παιχνίδι και αυτοί είναι οι τραυματίες Οκούμου, Μπουσί και Μπογιάνγκ.