Δημοσίευση: Κατηγορία: Φινλανδία Πρωτάθλημα

4η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 3.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΚΕΒΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Σούντσβαλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 17′ και παρότι ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τον Σίμπεργκ, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (57′, 89′).

Από την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Σκέβντε. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Σέρνταν Τούφεγκντζιτς φιλοξενήθηκε από τη Σούντσβαλ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, με την ίδια να μην είναι αρκετά πειστική και ικανή να ακολουθήσει το ρυθμό της αντιπάλου, παρότι ισοφάρισε προσωρινά στη μοναδική αξιόλογη φάση της. Αυτό ήταν και το πρώτο παιχνίδι που παραβιάζεται η εστία της, παραμένοντας στους τέσσερις βαθμούς.

Σκέβντε Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα πέντε τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σάντβικεν, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μπιορκέν στο 59ο λεπτό.

Επιτέλους νίκη για την Τρέλεμποργκ στο φετινό πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον υποδέχθηκε τη Σάντβικεν, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Σε γενικές γραμμές ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε δίκαια στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Στην πορεία έδωσε χώρους και δέχθηκε φάσεις, χωρίς όμως να το “πληρώσει”. Ευελπιστεί να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες, μετά και τις δυο ήττες που προηγήθηκαν κόντρα σε Όντεβολντ (1-2 εντός) και Έστερσουντ (1-0 εκτός).