10η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κομπρεσάλ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάντσεζ στο 18’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκρατσίανι στο 24’. Το 1-2 πέτυχε ο Ροσέλ στο 27’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καράσκο στο 85’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Νουμπλένσε. Παρ’ ότι μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με δύο γκολ, η συνέχεια δεν την ευνόησε, αφού υπέκυψε στην ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Δεν είναι ιδιαίτερα πειστική με την εικόνα της αυτή την περίοδο, έχει πολλές αστάθειες στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ μονίμως. Μεσοεπιθετικά βρίσκει λύσεις και σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά δεν της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα θετικά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε.

Νουμπλένσε Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΜΠΡΕΛΟΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Αουντάξ Ιταλιάνο, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ρίεπ στο 37’ και το 0-2 ο Ζεραλντίνιο στο 45+2’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άλβαρεζ στο 68’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Κομπρελόα. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε και το γεγονός ότι απείλησε με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Η άμυνά της ήταν για ακόμα μία φορά ασταθής, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται πλήρως, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Μετά τη σπουδαία νίκη της επί της Κόλο Κόλο, πολλοί θα ανέμεναν μια καλύτερη εμφάνιση απέναντι σε μια εμφανώς πιο βατή αντίπαλο και μάλιστα σε γνώριμο γήπεδο. Παρ’ όλα αυτά συνέβη το ακριβώς αντίθετο και σήμερα καλείται να αφήσει πίσω το ματς αυτό, θέλοντας να επιστρέψει στις νίκες. Πιο μαχητική στις εξόδους της μέχρι στιγμής, μετράει δύο νίκες στις τελευταίες τρεις, έχοντας σκοράρει σε όλες, ενώ παράλληλα κράτησε το μηδέν παθητικό στις δύο από αυτές.