*17η αγωνιστική

*Η Τζούμπιλο Ιβάτα είναι αήττητη  εντός από την Σαγκάν Τοσού, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΤΖΟΥΜΠΙΛΟ ΙΒΑΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τζούμπιλο Ιβάτα κέρδισε 5-2 εντός έδρας την Ματσουμότο Γιαμάγκα, παρόλο που βρέθηκε να χάνει μόλις στο τέταρτο λεπτό από τέρμα του Τανάκα. Ισοφάρισε γρήγορα, στο 6’ με τον Σέιτα, ενώ πήρε προβάδισμα με τον Κουροκάβα στο 14’, πέτυχε άλλα δύο γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τους Κανούμα (53’), Γιοσινάγκα (55’), ο Φουρουκάβα στο 68’ έκανε το 5-1, με τον Κομάτσου στο 82’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Τζούμπιλο Ιβάτα κέρδισε με 5-2 εντός έδρας την Ματσουμότο Γιαμάγκα, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, για το κύπελλο Ιαπωνίας, περνώντας στην επόμενη φάση του θεσμού. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τέσσερις αγώνες και τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα. Αλλά στο γήπεδό της έχασε τους δύο τελευταίους αγώνες πρωταθλήματος.

Είναι στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τελευταία θέση παραμονής, αλλά σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από δύο ομάδες πίσω της. Αλλά έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Τραυματίες είναι ο αριστερός μπακ Τακάνο, ο μέσος Ογκάβα και ο μέσος Γιαμάντα.

Τζούμπιλο Ιβάτα Στατιστικά

*Εχει 3/5 N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 8/12 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 7/8 στο πρωτάθλημα.

*Εχει 10/12 G/G εντός έδρας, 7/8 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΓΚΑΝ ΤΟΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σαγκάν Τοσού κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Βέρσπαχ Οϊτα, παίζοντας με παίκτη περισσότερο από το 17ο λεπτό, κάτι που εκμεταλλεύτηκε, σκοράροντας με τον Ντιέγκο στο 44ο λεπτό.

Η Σαγκάν Τοσού ζορίστηκε περισσότερο του αναμενομένου, αλλά κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Βέρσπαχ Οϊτα, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ιαπωνίας. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, ενώ στα 11 τελευταία παιχνίδια της έχασε μόνο από την ουραγό Βίσελ Κόμπε εκτός έδρας! Και δεν έχει νίκη στους τρεις τελευταίους αγώνες μακριά από το γήπεδο της.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 8η θέση του, όχι πολύ μακριά, στο -6 συγκεκριμένα, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Εχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα μαζί με την Ουράβα.