*Παιχνίδι για τον 2ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Όποια ομάδα κερδίσει, προκρίνεται στην επόμενη φάση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης ομάδας.

*6/7 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ (Λιγκ 2)

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιχαμ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, με ένα τέρμα του Μάστερσον στο 85ο λεπτό.

Η Τζίλιγχαμ ζορίστηκε αρκετά, όμως τελικά κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γουίμπλεντον, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη στο γήπεδό της, έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες σε αυτό.

Αυτό το αποτέλεσμα την έφερε πάλι στην 7η και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off. Βέβαια μπορεί να είναι στο +1 από ομάδα πίσω της, αλλά είναι στο -6 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Δείχνει να είναι η ομάδα που “μισεί” περισσότερο απ’ όλες τις άλλες της κατηγορίας τις ισοπαλίες, έχοντας μόνο μία στο πρωτάθλημα.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*7/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

*7/13 over 2,5 εντός έδρας.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Τσάρλτον κέρδισε 2-1 εκτός έδρας την Τσέλτεναμ, με δύο γκολ που σκόραρε με πέναλτι του Μέι στο 17’ και στο 86’, ενώ είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Γκούντγουιν στο 10ο λεπτό.

Η Τσάρλτον κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Τσέλτεναμ, πετυχαίνοντας τέταρτη νίκη στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, ενώ ειδικά μακριά από το γήπεδο της έχει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στους τέσσερις τελευταίους που παραμένει αήττητη.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, αλλά σχετικά πίσω από τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, στο -7 για την ακρίβεια.